Ilustrační FOTO - pixabay

Hamilton s Bottasem prodloužili nadvládu Mercedesu i v Barceloně

Velkou cenu Španělska vyhrál obhájce titulu Lewis Hamilton před týmovým kolegou Valtterim Bottasem. Stáj Mercedes díky nim vylepšila rekordní vstup do sezony, když její vozy obsadily první dvě příčky i v pátém závodě nového ročníku.

Hamilton se hned po startu dostal z druhého místa do čela a na okruhu v Barceloně si nakonec s přehledem dojel pro třetí triumf za sebou. Bottase porazil o čtyři sekundy a s náskokem sedmi bodů se před něj posunul na první místo v průběžném pořadí šampionátu.

Závod byl především taktickou bitvou zastávek v boxech a jediné drama přišlo v závěru, kdy po nehodě Lance Strolla z Racing Point s Landem Norrisem z McLarenu vyjel na trať safety car. Hamilton na prvním místě přišel o zhruba desetisekundový náskok, vedení ale i po restartu bez problémů udržel.

Třetí místo obsadil se ztrátou téměř osmi sekund Max Verstappen z Red Bullu. Za ním se seřadili piloti Ferrari Sebastian Vettel a Charles Leclerc, kteří si v průběhu závodu hned dvakrát na příkaz vedení stáje prohodili pozice v neúspěšné snaze smazat ztrátu Mercedesu.

Italská stáj prodloužila své trápení v této sezoně, do které vstupovala jako favorit. Do Barcelony navíc přivezla několik vylepšení vozu včetně nového motoru, jehož vývoj o měsíc urychlila, ale ani to jí nepomohlo. Vettel nakonec na Hamiltona ztratil devět sekund a Leclerc třináct.

Šampionát bude pokračovat za dva týdny Velkou cenou Monaka.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.