Zákazy a omezování

Stejně jako informace Evropské komise o páchání trestné činnosti legálně drženými zbraněmi je i zpráva o otravách ptactva olovem, předkládaná odborníky, jak to jen říct, přinejmenším nepravdivá. Skutečně je dle vyjádření Evropské agentury pro chemické látky olovo takovým problémem u otrav ptactva napříč celou Evropskou unií, nebo je za tím něco jiného? Nedávno byla zveřejněna studie, která hovoří o rapidním úbytku hmyzu, který je zapříčiněn hospodařením člověka v krajině, používáním pesticidů a jiných »úžasných« prostředků v zemědělství, které se mohou přes hmyz a hlodavce dostávat do těla ptáků. Nemůže být právě za otravami ptactva problém spojený s jinými chemickými látkami? O tomto již studie nehovoří a je zaměřena pouze na účinky olova, kdy v naší zemi jsou otravy ptactva olovem prakticky na nule a stejně tak je tomu u ryb.

Jsou skutečně myslivci se svými broky a rybáři se svými olůvky takovými ekologickými teroristy, že je potřeba pomocí směrnice jim nařídit omezení způsobu výkonu své činnosti? Dle mého názoru nejsou. Nezbývá tedy než si myslet, že právě zákaz olova je cílený úplně jiným směrem. Ve spojitosti se zákazovou zbraňovou směrnicí ze strany Evropské komise a její implementací napříč Evropskou unií se lze domnívat, že jde o další krok k odzbrojení legálních držitelů zbraní ve smyslu »Nejprve vám omezíme z čeho střílet, teď vám omezíme čím střílet, a když budeme chtít, tak se zaměříme na hlukové a hygienické normy a omezíme vám, kde budete střílet. A až se s tím smíříte, protože budete muset, uděláme revize směrnic a omezíme vás znovu, protože proč by ne, vždyť můžeme a vy můžete být maximálně ticho, to vám možná ještě dovolíme«.

Takový diktát na základě prapodivných studií je přinejmenším nepřijatelný. V poslední době dochází ke značnému zkreslování a dovolím si říci, že někdy i cílenému zatajování informací, které jsou obyvatelům Evropské unie předkládány a na jejichž základě je o nich a jejich právech rozhodováno.

Pavla ŠLAHÚNKOVÁ, kandidátka do Evropského parlamentu (KSČM – Česká levice společně!)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.3, celkem 31 hlasů.

Pavla ŠLAHÚNKOVÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2019-05-19 01:41
Možná se bojí že ty broky mohou skonči ve vypasených bruselských
zadnicíchj.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.