Angličan Tai Woffinden je hlavním favoritem seriálu Grand Prix, který určí nového plochodrážního mistra světa. FOTO - dailystar.com

Woffinden bude útočit na čtvrtý titul

V sobotu začne ve Varšavě plochodrážní Grand Prix, tentokrát jen se dvěma mistry světa ve startovním poli oproti loňským pěti a opět bez českého jezdce. Titul obhajuje Brit Tai Woffinden, který vloni ovládl seriál potřetí po letech 2013 a 2015. Jediným dalším šampionem mezi patnáctkou stálých účastníků je Australan Jason Doyle, mistr světa z roku 2017. I nad startem vítěze pardubické Zlaté přilby v úvodním závodě v Polsku ale visel otazník po nedávné zlomenině žebra.

Mezi stálé jezdce seriálu sice patří i držitel čtyř titulů Greg Hancock z USA, ale ten nedávno přerušil kariéru kvůli vážnému onemocnění manželky. Osmačtyřicetiletého matadora bude z pozice prvního náhradníka zastupovat o 27 let mladší britský mistr Robert Lambert.

V Grand Prix chybí také hvězdný Nicki Pedersen, který v seriálu působil nepřetržitě od roku 2000 a získal tři tituly mistra světa. Vloni se ale dvaačtyřicetiletý Dán nevešel mezi osmičku přímo postupujících jezdců a stejně dopadl šampion z roku 2012 Chris Holder z Austrálie. Nedostalo se pak na ně ani při rozdělování stálých divokých karet, na rozdíl například od Slováka Martina Vaculíka.

Seriál bude mít opět deset dílů, ten třetí se 15. června uskuteční na pražské Markétě. V české metropoli závodí světová elita nepřetržitě od roku 1997, což je rekord. Nejpozději v Praze bude na startu také český jezdec, jemuž účast umožní divoká karta pořadatelů. Mezi elitu se žádný Čech stejně jako v minulých letech neprobojoval, Václav Milík je alespoň v pozici čtvrtého náhradníka.

Po varšavské premiéře bude Polsko dějištěm ještě dvou závodů včetně finále v Toruni 5. října. Plochodrážní velmoc má také se čtyřmi jezdci v čele s vicemistrem světa Bartoszem Zmarzlikem největší zastoupení mezi stálými účastníky. Novinkou šampionátu jsou páteční kvalifikační jízdy na čas, na základě kterých si budou jezdci vybírat nasazení do závodu.

Program Grand Prix 2019

18. května: Varšava, 1. června: Krško (Slovinsko), 15. června: Praha, 6. července: Halstavik (Švédsko), 3. srpna: Vratislav, 17. srpna: Malilla (Švédsko), 31. srpna: Teterow (Německo), 7. září: Vojens (Dánsko), 21. září: Cardiff, 5. října: Toruň (Polsko).

(red)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(red)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.