Litoměřice. Ilustrační foto - wikimedia commons

Hejtman k prodeji nemocnice: Zájem trvá

Hejtman Oldřich Bubeníček a jeho náměstek pro zdravotnictví Stanislav Rybák (oba KSČM) se setkali se starostou Litoměřic Ladislavem Chlupáčem (ODS) a ředitelem litoměřické nemocnice Radkem Lončákem.

Stejně jako s petičním výborem petice »Zachraňme nemocnici nám všem«, jehož členové hovořili s hejtmanem v minulém týdnu, se i nyní diskutovalo o záměru prodeje litoměřické městské nemocnice. Vedení města a nemocnice představilo hejtmanovi hospodaření zdravotnického zařízení, financování ze strany města a také jejich představitelé podrobněji vysvětlili záměr rady k prodeji stoprocentního podílu akcií i další plány města s provozem nemocnice. Naši redakci o tom informovala tisková mluvčí Ústeckého kraje Lucie Dosedělová.

»Jsem rád, že jsem mohl vyslechnout obě strany. S panem starostou a panem ředitelem jsme se shodli na tom, že je zájem zachovat i do budoucna provoz nemocnice ve stávajícím rozsahu. Znovu jsem deklaroval zájem Ústeckého kraje převzít litoměřickou nemocnici prostřednictvím Krajské zdravotní, a. s., pokud by se město rozhodlo ji dále neprovozovat,« upřesnil hejtman Bubeníček.

Úvahy vedení města Litoměřice prodat 100 procent akcií nemocnice vyvolaly velký zájem a odpor občanů z širokého okolí, kteří využívají služeb litoměřické nemocnice. Záhy vznikl petiční výbor, který nashromáždil přes 9000 podpisů a na Prvního máje zorganizoval manifestaci občanů s průvodem k radnici. »Občané Litoměřicka stejně jako starostové chápou dobře, že naše nemocnice není soukromý, ale veřejnoprávní subjekt, který je potřebný pro oblast s přibližně 140 000 obyvateli,« řekl k tomu pro náš list člen petičního výboru primář litoměřické nemocnice Zoran Nerandžič s tím, že nemocnice z merita věci nikdy nemůže být úplně soukromá, protože je ve veřejném zájmu zachovat strukturu oborů v plném rozsahu všech nosných a základních oborů. Petiční výbor, jak uvedl Nerandžič, je mile překvapen obrovským zájmem občanů celého regionu i Litoměřic, kteří se připojili k výzvě o záchranu nemocnice a manifestovali svou občanskou vůli.

(mh)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 24 hlasů.

(mh)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.