Ztratila snad Pekarová paměť? My ne

Volby. To se před nimi dějí divy! Pokud laskavý čtenář zhlédl společnou tiskovou konferenci pravicových opozičních stran ve Sněmovně na téma sociální služby a hledání prostředků pro ně, tak musel zírat. Byli ti, kteří se ve čtvrtek shromáždili před kamerami, pravicoví poslanci a poslankyně, nebo levicoví politici? Kdo že to na tiskovce hovořil s velevážným obličejem o nesmírné potřebnosti zajištění maximální sociální péče pro naše občany? Petr Fiala z ODS, Markéta Pekarová Adamová z TOP 09, Jan Farský ze STAN, Olga Richterová z Pirátů a lidovec Marek Výborný.

A bylo to fakt výborné - všichni totiž mluvili jako kniha, jako reprezentanti laskavých politických subjektů, které myslí jen na ty nejchudší, nejpotřebnější, staré, nemocné a handicapované, jako kdyby se volební programy ODS, STAN, TOP 09 a Pirátů profilovaly výhradně na sociálních otázkách. Nejde prý o politické body, jde o pomoc lidem v nouzi, dušoval se předseda Fiala. A můžeme jim to věřit?

»Podle úrovně sociálních služeb se pozná vyspělost společnosti. Ne nadarmo se říká, že pokud se nedokážeme postarat o ty nejslabší a nejpotřebnější, tak selháváme jako celek, jako celá společnost. Ve chvíli, kdy tady každý zhruba desátý potřebuje nějakou sociální pomoc - ať už je to senior nebo maminka s malými dětmi, která se o ně musí starat sama, a stát na tuto pomoc není schopen sehnat peníze, tak vláda selhává,« rozplývala se u mikrofonu - hádejte kdo? - první místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Ha ha, a to si snad někdo může myslet, že všichni zapomněli na hořkou medicínu, kterou ordinovali ministři z TOP 09 v Nečasově vládě? To jsme zapomněli na »výkony« pana ministra Drábka, jenž byl za svou politiku nazýván ministrem asociálních věcí? Drábek předepisoval - za souhlasu koaliční pravicové vlády - razantní úspory právě v sociální oblasti, které spočívaly v tom, že se snižovaly dávky pomoci těm nejpotřebnějším - a to i rodičům, kteří pečovali o nevyléčitelně nemocné děti, lidem bez rukou a nohou, těžce nemocným ad. Byla to fujtajbl politika, kterou reprezentovali právě politici TOP 09 a ODS.

Krásná slova o tom, jak je třeba pomoci těm nejpotřebnějším, kteří si sami pomoci nemohou, nechť si strčí výše jmenovaní poslanci a poslankyně za klobouk, protože jsou pokrytci. Hovoří tak, jak se zrovna hodí - včera a dnes volíme zástupce do Evropského parlamentu a sociální téma voliče zajímá.

Doufám, že občané nezapomněli, jak chudé, staré a nemocné držel ministr za TOP 09 pod krkem a dělal jim ze života peklo. Proto nelze věřit ani písmenko z toho, co řekla topácká místopředsedkyně Pekarová Adamová, ale i další.

Inu, před volbami se dějí věci. Lidé však nesmějí ztrácet paměť a měli by podpořit ve volbách ty, kteří opravdu odvádějí kus dobré práce a plní slovo. To jsou pro mě kandidáti a kandidátky KSČM - České levice společně!.

Monika HOŘENÍ


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 44 hlasů.

Monika HOŘENÍ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


svaty_vaclav
2019-05-26 11:59
mira.ben – tou levicovostí u Pekarové myslíte to její jalové
mlácení a plácání ústy a její účelové lhaní a obelhávání
voličů? Ultrapravicová TOP-09 je to nejhorší, co mohlo toto
nešťastné rozbité Československo potkat. Tolik gaunerů pohromadě se
nikde jinde nevidí.
mira.ben
2019-05-25 18:28
*oproti období Nečasovy vlády
mira.ben
2019-05-25 18:27
Tak zrovna třeba TOP09 se oproti i zásluhou Pekarové posunula mnohem
více doleva, KDU se věnovali sociálním otázkám ve svém programu
vždy. Ale paní Hoření, upřímně, není tu spíš problém v tom, že
i pravice umí levicová témata prodat lépe než KSČM? Spousta
potenciálních levicových voličů volí podle vás pravicové Piráty
nebo ANO, asi k tomu mají nějaký důvod.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.