FOTO - Pixabay

Čištění řeky Nairobi

Při čištění řeky Nairobi bylo v pátek ve stejnojmenné keňské metropoli nalezeno tělo osmiletého chlapce - už čtrnáctá mrtvola od počátku roku, kdy guvernér Mike Sonko sanaci řeky a jejích přítoků nařídil. Ve vodním toku bylo osm nemluvňat, zmíněný chlapec a pět dospělých.

Hocha někdo uškrtil a tělo pohodil u řeky. Předseda ekologického sdružení, které se na čištění podílí, Fredrick Okinda, v souvislosti s nalezenými ostatky odsoudil praktiky nelegálních potratových klinik. Některá z těl se podle něj podobají plodům. »Mladé dívky podstoupí v některých nemocnicích potrat a tato zařízení nemají kam těla vyhodit,« vysvětlil. Potrat v Keni zákon povoluje jen, když je ohrožen život matky. Další z dětí byly »vyhozeny po porodu«, dodal Okinda. Jeho organizace některé u řeky pohřbila. Jméno Nairobi je z jazyku maa, jímž mluví Masajové, a znamená »místo s čerstvou vodou«. Vodní toky v keňské metropoli ale neunikly negativním dopadům industrializace a neřízené urbanizace.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.