Populisté a zájem lidu?

Šovinisté a populisté, pokud dojde na věc, se brání vyššímu zdanění kapitálu, protože právě oni jsou kapitál, a za velkohubými řečmi a fangličkami a tím vším »národním zájmem« najdete vždy tak akorát podnikatelský zájem těchto kašpárků oligarchie!

Šovinismus má za úkol vyvolat zde fobii a nastavit umělé problémy, aby nebylo vidět na ty skutečné, které populisté nedokážou a především ani nechtějí řešit. Populisté vyrostli s kapitalismem, který je jediný zdroj všech problémů tohoto národa, žili z kapitalismu a jsou na kapitalismu závislí. Přes všechnu hlasitou rétoriku o národních zájmech a křesťanských hodnotách to jsou právě oni, kdo jako pijavice budou přisáti na tomto národu, který mají potřebu ohlupovat – kvůli vlastnímu korytu a hokynářskému zájmu.

Dnes nás nebudou poučovat ti, kteří ještě včera privatizovali, ti, kteří převlékali dres politických stran, a dokonce ne ti, kteří si uvykli ve stínu obchodovat s chudobou a šmelit s evropskými dotacemi a na viditelném místě pak hulákat o tom, jací jsou to přátelé lidu, o národním státu, který má být národní především v tom, že dá prostor šmelině, aby národ ještě více vyžrala.

Ani konzervativismus, ani nacionalismus, populismus nejsou žádným řešením pro českého člověka, pro českého pracujícího. Tím je třídní politika, které se tito kašpaři bojí jako čert kříže! Otázka není, kterou stranu. Otázka je, jestli s lidem, nebo proti němu! Šovinisté jsou jen loutkou kapitálu, který nemá jiné přání, než zabetonovat stávající pořádky. Věřit eskamotérům je naivní. Kdo pracuje nebo pracoval, ví dobře, že jeho třída, 30 let odstrkovaná zájmem oligarchie, musí říct své poslední slovo – a k tomu potřebuje jen ty, kteří z ní vyšli a pro ni chtějí pracovat a bojovat!

Martin PEČ, člen Ústředního zastupitelstva Odborového sdružení Čech, Moravy a Slezska


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.6, celkem 35 hlasů.

Martin PEČ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.