Ilustrační FOTO - Haló noviny

Dopravní policii chybějí lidi

Dopravní policii v České republice chybí asi 11 procent policistů. Slouží jich u ní přibližně 3300, tabulkových míst je asi o 400 víc, řekl ředitel dopravní policie Tomáš Lerch.

Podle Lercha je služba u dopravní policie náročná nejen kvůli rozsahu právních předpisů, ale i kvůli technice, kterou se musí nováčci naučit ovládat. Jejich nábor se daří zejména tam, kde je vyšší nezaměstnanost. Nejtěžší je získat nového policistu v Praze a Středočeském kraji. »Naopak na severní Moravě se nám daří úspěšně naplňovat stavy,« řekl Lerch. Pomáhají podle něho náborové příspěvky i ukázky policejní práce pro středoškoláky a moderní technika, kterou policie pořizuje.

Dopraváčtí nováčci mohou nově absolvovat odbornou přípravu v jihlavském pracovišti Vzdělávacího zařízení Praha, které se začalo specializovat právě na dopravní policisty. Roční kurz zahájilo 23 nových dopravních policistů.

Základní odbornou přípravu mohli doposud absolvovat jen v Praze, Brně nebo Holešově. Jihlavské vzdělávací zařízení ji zajišťovalo do roku 2012. Od té doby poskytovalo jiné odborné kurzy v dopravě, například pro vedoucí dopravních inspektorátů nebo pro dopravní inženýry. Nyní se policie rozhodla využít odborníky, které má v Jihlavě, a začít se specializovanou základní odbornou přípravou. Podobná specializovaná příprava by mohla v budoucnu vzniknout v Holešově, byla by určená pro cizineckou policii.

Jihlavské pracoviště sídlící v bývalém vojenském lazaretu z roku 1786 počítá během roku se čtyřmi nástupními termíny vždy pro třídu s maximálně 30 lidmi.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 5 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.