Účelovost, nebo přímo podraz?

Zpráva, která přišla z Evropské unie a v současné době se překládá, se prý dostala do Česka nějakou podivnou cestou. První ji údajně dostali někteří novináři. Nepochybuji ovšem o tom, že na stůl se dostala dříve než ministryni financí žalujícím Pirátům. Ti akci vyvolali, ti poslali svou supliku do Bruselu. Kde je, pokud jde o Agrofert a angažovanost premiéra, pravda, nevím. Nefandím ani Babišovi ani Pirátům. Vadí mně jen soustředěná podpásová palba těch, kteří prohráli volby, na jejich vítěze, a to dokonce bez ohledu na prestiž České republiky.

Když jedna kauza nevyjde, hledá se další. Nikoho nezajímají problémy pana Vondry v případě vyplácení peněz za nicnedělání pro organizaci Promopro, ani pana Béma a jeho podivných »odvodů« z každé jízdenky jednomu »lobbistovi«, či to, jak se řídil pokyny jiného »lobbisty«, což dokonce zaznamenaly odposlechy. Ale když se »nelíbí« předseda Grebeníček, je systematicky ostrakizována celá jeho rodina – vzpomínáte? Tehdy se »demokraté« naplno projevili. Příkladů je víc. Pravice se totiž s porážkou ve volbách smířit nemůže a nesmiřuje se. Její pravda musí zvítězit, a když nevítězí, pak ten, na kterého se zaměřila, musí mít ze života »peklo«.

Dnes, když nevyšla kauza s Babišovým synem, zřejmě jen bublinou je Čapí hnízdo, je tady zase Agrofert. Osobně bych se divil, kdyby premiér svými zásahy ovlivňoval dotace pro zmíněnou firmu, ale u nás je všechno možné. Je tu však k zamyšlení fakt, jak se ještě nepřeložená zpráva dostala na stůl novinářům - a nepochybuji o tom, že i Pirátům - ještě dříve, než ji dostala vláda. Proč to neřeší příslušné orgány, anebo někdo smí všechno a jiný nic? Proč se u nás využívají všechny formy podrazů, když se chce znevážit protivník? A kdo vlastně na oné zprávě pracoval, protože nevěřím, že by kvůli tisíci příslušných podkladů, jež bylo nutné prostudovat, si Evropská komise najala desítky českých překladatelů. Přitom neměla zas tak moc času k jejich prostudování. Někdo – nechci jmenovat – už předem musel připravit podklady a posunout je k vyšetřovatelům. A ten někdo pak »výsledek« dostal jako první. Beranidlem byli Piráti, »mužem v pozadí« pak… Anebo že by právě oni byli u všeho a ostatní oponenti, na něž se nedostalo vládních funkcí, jen využili příležitosti? Myslím, že odpověď na tuto otázku by měl hledat vrchní státní zástupce a pak by znal také kus odpovědi týkající se zneužívání fondů Evropské unie, a možná by se netýkala jen společnosti Agrofert.

Jaroslav KOJZAR


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.3, celkem 51 hlasů.

Jaroslav KOJZAR

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


donald.kaczerowski
2019-06-05 21:12
pleningeri - No jo, pravda je nepříjemná, zlobit se můžete jak chcete,
urážet taky, ale nic s tím nenaděláte. Další pohroma je na cestě.
pleningeri
2019-06-05 18:35
Dva antikomunističtí kašpárci od modrých strak pindají -
"Komunistická oddanost miliardářskému zloději a
estébákovi...", "Bezbřehá servilita českomoravských
komunistů k Babišovi ..."
velkymaxmilian
2019-06-05 12:31
Bezbřehá servilita českomoravských komunistů k Babišovi, dnes nejen
trestně stíhanému, dokazuje pravdivost rčení "tonoucí se stébla
chytá". Prešpurský miliardář a spolupracovník StB (tamním
soudem uznaný) sehraje v dějinách českého parlamentarismu roli
posledního politika, který KSČM na něco potřeboval...
svaty_vaclav
2019-06-05 08:26
Brusel vypustila anonymní lejno, které se kanálem dostalo do rozbitého
Československa. Teď se v tom lejnu rýpají tradiční demokratické
strany Kalouskova Demokratického bloku. (:-DDDDDD
donald.kaczerowski
2019-06-05 07:36
Komunistická oddanost miliardářskému zloději a estébákovi je
zřejmě nekonečná.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.