Martičová pěla chválu na Vondroušovou

Markétu Vondroušovou tažení grandslamovým Roland Garros překvapuje, i když měla na jaře kvalitní výsledky včetně čtvrtfinále na velkých turnajích v Indian Wells, Miami a Římě. Na pařížské antuce 19letá česká tenistka v pěti zápasech neztratila ani set a postoupila už do semifinále. Nyní poprvé v životě porazila Petru Martičovou. Chorvatka po utkání nešetřila na adresu své přemožitelky chválou.

»Tady je každý zápas strašně těžký, výkony musí být konstantní. Musím hrát každý zápas top level, abych vyhrávala. Samotnou mě překvapilo, že takhle dokážu hrát několik zápasů po sobě,« podivovala se po zápase.

V Paříži je první nenasazenou semifinalistkou od Jeleny Ostapenkové, která před dvěma lety dotáhla své tažení až k titulu. Lotyšské tenistce bylo při finálové výhře nad Simonou Halepovou čerstvých dvacet, takže se paralela se současným tažením Vondroušové nabízí.

Teď ji od zisku trofeje dělí poslední dvě překážky. »Teďka už to může být asi jakkoliv. Zůstaneme čtyři, které jsou nejlepší z turnaje. Tak se uvidí, jak to kdo zvládne. Mně už přijde, že už je to i o štěstí, komu tam co spadne a komu nespadne. Je těžký říkat, že to vyhraju. Je to stále semifinále grandslamu, takže si to chci hlavně užívat, protože se to nestává každý den,« uvažovala.

V koncovce úterního zápasu se jí hlavně ulevilo. Když se otáčela za posledním lobem z rakety Martičové, nebyla si jistá, že půjde do autu. »Já už byla hlavně překvapená, že na ten úder dosáhla a zvládla z něj tohle zahrát. Když míček spadl do autu, ulevilo se mi nejvíc na světě,« popisovala proměněný mečbol.

Před tím měla tři šance, které nevyužila. »Hlavně mi pořád podávala do forhendu a pak z toho zahrála dobré věci. Modlila jsem se, ať už to konečně zkazí. Ona ale v krizových momentech hrála hodně dobře a hlavně odvážně. Bylo to těžké,« popisovala dva mečboly, které měla na returnu.

Jednu šanci ale promarnila při svém podání dvojchybou. »Ono se nestává každý den, abyste měli balón na semifinále grandslamu. Byla jsem trochu nervózní, ztuhla mi ruka,« uznala. »Ale už tady tu zkušenost budu mít, takže příště snad budu klidnější,« přála si devatenáctiletá Češka.

Myslí si, že britská semifinálová soupeřka Johanna Kontaová bude ještě tvrdší oříšek než dnes Martičová. »Já jsem ji viděla hrát se Stephensovou a bylo to docela maso. Tam jí urážela každý míč, který jí přišel pod ruku. Takže na to musím být připravená, že se tohle může taky stát. Zkusím jí to mixovat a uvidíme,« plánovala.

Není pro ni ale snadné pořád držet vysokou úroveň. »Je to těžké psychicky i fyzicky. Je super, že máme ten den pauzu, takže si člověk stačí odpočinout,« dodala.

Semifinále mezi Vondroušovou a Kontaovou se bude hrát ve čtvrtek. Britka je mezi posledními čtyřmi na grandslamu potřetí, ale do finále ještě nepostoupila.

Chorvatka Petra Martičová nešetřila na adresu své české čtvrtfinálové přemožitelky Vondroušové chválou. Hru 19leté tenistky přirovnávala k hernímu projevu Rumunky Simony Halepové, někdejší světové jedničky a loňské vítězky Roland Garros.

Martičová Vondroušovou čtyřikrát porazila, ale v souboji o první grandslamové semifinále se jí to nepodařilo. »Myslím, že je nejlépe se pohybující hráčkou na okruhu. Její nohy jsou neuvěřitelné. Připomíná mi stylem Halepovou, jen trochu víc rotací. Ale jinak fakt - žádné snadné body, neuvěřitelný cit pro míč, úžasný pohyb,« řekla Martičová na adresu talentované Češky, která je známá výjimečnou předvídavostí.

Proto je proti Vondroušové těžké ukončovat míče. »Když zaútočíte o půlsekundu dřív, než byste měli, tak udělá protiútok a máte problém. Najít balanc mezi tím být trpělivá a útočit v pravou chvíli je fakt těžké. Já jsem to dokázala čtyřikrát, popáté to nevyšlo,« doplnila Martičová.

(red)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(red)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.