Starý hraniční přechod v Cínovci. FOTO - wikimedia commons

Dubí chce budovu na přechodu Cínovec

Město Dubí chce získat od Ústeckého kraje budovu na bývalém hraničním přechodu Cínovec. Radnice tak chce mít vliv na to, co v objektu bude. Krajští radní doporučili zastupitelům schválit prodej za 1,5 milionu korun.

Budovu získal kraj na základě bezúplatného převodu od státu v roce 2008. Zavázal se tehdy, že nepřevede nemovitost na nikoho jiného kromě státu po dobu deseti let, a bude-li znovu zavedena ochrana státní hranice, umožní její bezplatné užívání. »Tento závazek byl splněn v prosinci 2018. Město nás oslovilo s žádostí o koupi a my chceme vyhovět. V kupní smlouvě bude zakotveno předprodejní právo zpět do vlastnictví Ústeckého kraje po dobu deseti let,« uvedl hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM).

Zastupitelstvo v Dubí o nákupu za 1,5 milionu korun rozhodlo v květnu. Starosta Petr Pípal (Severočeši-Dubí) řekl, že město mělo zájem o budovu už v minulosti. »Nemovitost osm a půl roku byla prázdná a chátrala, před dvěma lety ji kraj pronajal podnikateli, jenž tam zřídil freeshop,« uvedl Pípal.

Nájemní smlouva je uzavřena do roku 2026 a v případě prodeje přejde na město. »Motivace je taková, že až doběhne smlouva, která je na deset let, moji následovníci mohou v objektu zřídit něco, co nebude městu dělat ostudu,« uvedl Pípal s poukazem na to, že na německé straně hranice je čisto. Obchody a stánky různého vzhledu a úrovně jsou pouze na české straně.

Odhadní cena objektu je necelých sedm milionů korun. »Chceme vyjít městu vstříc, proto akceptujeme jím navrženou částku,« uvedl Bubeníček. O prodeji budou rozhodovat 24. června zastupitelé.

(zku)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.2, celkem 5 hlasů.

(zku)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.