FOTO - Pixabay

Přísnější deportace i zájem o kvalifikované migranty

Němečtí poslanci včera schválili balíček zákonů, který mimo jiné obsahuje přísnější pravidla pro deportace odmítnutých žadatelů o azyl.

Vláda kancléřky Angely Merkelové chce kromě zvýšení počtu vyhoštěných migrantů rozšířit pravomoci policie a cizineckých úřadů, ale i výrazně usnadnit přístup kvalifikovaných pracovních sil ze zemí mimo Evropskou unii na německý trh.

Koaliční vláda konzervativní unie CDU/CSU a sociální demokracie (SPD), která se v posledních dnech potýkala s problémy kvůli odchodu Andrey Nahlesové z funkce předsedkyně SPD, chce novým balíčkem zákonů »kontrolovat a omezit« migraci. Agentura DPA v této souvislosti připomněla, že tak podle průzkumů vychází vstříc přání většiny obyvatel Německa. První ze schválených zákonů se týká odmítnutých žadatelů o azyl, jejichž deportace chce vláda usnadnit. V loňském roce totiž podle DPA každý druhý pokus o deportaci neúspěšného žadatele o azyl selhal. Jednodušší bude uvalit na migranta, který nezískal azyl, deportační vazbu, aby nemohl těsně před termínem vyhoštění zmizet. Podle DPA ale není jasné, zda zákon skutečně zvýší počet deportovaných, neboť často je problémem především to, že země původu nejsou ochotny při deportaci spolupracovat.

Na základě dalšího zákona z balíčku, o kterém se včera hlasovalo, by měli na německý pracovní trh získat snazší přístup kvalifikovaní pracovníci ze zemí mimo EU. Dosud mohli do Německa přicházet za prací v jednodušším režimu hlavně vysoce vzdělaní odborníci, kvůli nedostatku pracovních sil to nyní budou například i instalatéři či pečovatelé. Nejsnazší situaci budou mít při příchodu do Německa odborníci na IT. Zaměstnavatelé nebudou muset navíc na základě nového zákona za určitých podmínek prokazovat, že na místo, které dostane člověk ze státu mimo EU, nesehnali žádného Němce ani občana EU.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


ferdaholub
2019-06-10 11:10
Když tak melete nehorázně lživě o Základních lidských právech, pak
Vám vážení lháři ze Západu nějak uniká právo jedince žít
kdekoli na Světě, kde si zvolí. A tím krmíte nás!!
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.