FOTO - město Benešov

Benešovská Sladovka se mění v obrovské sportoviště

Benešov pokračuje v budování sportovně relaxační zóny Sladovka. Od května je v areálu v provozu atletická dráha s hodinami zdarma pro veřejnost a na fotbalovém hřišti je vysetý trávník. Sportovci na něj budou moci vstoupit od července.

Hřiště s umělou trávou bylo přesunuto mimo atletický stadion a dokončuje se pumptracková dráha pro milovníky adrenalinu a bikrosových kol, řekl místostarosta Zdeněk Zahradníček (Volba pro město). Pumptrack je typ dráhy pro bicykly, který využívá jako hnací sílu pumpování, tedy pohyb nahoru a dolů. Cyklisté tímto způsobem mohou cvičit rovnováhu a různé dovednosti.

Už loni v září bylo na Sladovce otevřeno workoutové hřiště. Podle společnosti, která ho postavila, jde o největší podobné sportoviště na světě. Radnice počítá ještě s výstavbou skateparku a tenisových kurtů, ale záleží na tom, zda soukromí majitelé prodají městu pozemky.

Vedení Benešova udělalo změny v trase plánované cyklostezky a in-line dráhy, nově je protažena za rybník Velká Magorka. Dráha se tak prodloužila o několik stovek metrů, cílem je obohatit stezku o zajímavou krajinu.

Radnice si nechala zpracovat územně plánovací podklady a krajinářskou studii k celému území. Projektují se další komunikace v areálu a také tribuna a zázemí atletického stadionu. »Atletická dráha se postavila za minulého vedení města, které jsme jako zastupitelé za KSČM podporovali. Nyní je potřeba, aby se atletický stadion dobudoval, což představuje výstavbu zázemí včetně šaten a tribuny. Byla by škoda, aby dráha, která má parametry pro mezinárodní závody, zůstala bez tohoto potřebného zázemí a pro větší akce byla prakticky nevyužitelná. Navíc díky aktivitě benešovských atletů, vedoucí i k samotné výstavbě dráhy, významně vzrostl zájem Benešováků o toto sportovní odvětví. Trenéři klubu Atletika Benešov již dnes připravují více než 130 dětí a funguje tu i stále se rozrůstající Benešovský běžecký klub. Přitom atletika byla sportem, který v Benešově dlouhá desetiletí doslova strádal,« řekl Haló novinám krajský zastupitel a bývalý benešovský zastupitel Ivan Cinka.

Předchozí vedení Benešova na Sladovce náklady na vytvoření multifunkčního areálu tehdy odhadovalo na více než 40 milionů korun. Současné vedení chce v budování sportovně relaxační zóny pokračovat, zavázalo se k tomu i v koaliční smlouvě. Některé záměry předchůdců ale nynější radnice pozměnila.

(cik)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2, celkem 3 hlasy.

(cik)
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.