FOTO - pixabay

Násilí a vražda měly zastrašit

Šest mužů hinduistického vyznání dnes indický soud shledal vinnými v případu loňského hromadného znásilnění a vraždy osmileté muslimské dívky u města Kathua ve státě Džammú a Kašmír na severu země.

Tři pachatelé byli odsouzeni na doživotí, další tři k pěti letům vězení. Podle vyšetřovatelů měl čin zastrašit místní muslimskou nomádskou komunitu a donutit její příslušníky, aby opustili oblast. Pachatelé dívku unesli loni v lednu, následně ji omámili drogami a drželi ji v místním hinduistickém chrámu, kde svou oběť opakovaně znásilňovali. Tělo se nalezlo o pět dní později v lesích, podle pitvy byla dívka škrcena a ubita kamenem.

V případu znásilnění prokuratura obvinila celkem osm mužů, jednoho z nich dnes soud osvobodil pro nedostatek důkazů. Další bude souzen v rámci zvláštního soudního řízení, protože byl v době spáchání zločinu nezletilý.

Tři muže soud uznal vinnými ze znásilnění a vraždy, další tři podle něj přijali úplatky a ničili důkazy v průběhu vyšetřování.

Podle agentury AFP je čin ukázkou toho, jak se v Indii od roku 2014, kdy usedli do federální vlády hinduističtí nacionalisté pod vedením premiéra Nárendry Módího, zhoršují vztahy mezi náboženskými komunitami. Soud se kvůli vyhrocené atmosféře mezi místními obyvateli konal v sousedním státu Paňdžáb, právnička rodiny oběti totiž v minulosti čelila výhrůžkám znásilněním a smrtí za to, že případ přijala.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 3 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.