FOTO - internet

Objem veřejných zakázek na rekordu

Celkový objem veřejných zakázek loni v České republice stoupl o 82 miliard na 624 mld. Kč. Vyplývá to z výroční zprávy o trhu veřejných zakázek, kterou projednala vláda.

V tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo pro místní rozvoj, podle kterého byl loňský objem veřejných zakázek nejvyšší od roku 2011. Tehdy byla vypracován první taková výroční zpráva.

Podle zprávy stoupl i objem zakázek sledovaných v rámci Informačního systému o veřejných zakázkách (ISVZ), tedy u nadlimitních a podlimitních veřejných zakázek. Jejich objem stoupl ze 334 na 500 miliard korun. »Podíl hodnoty zakázek evidovaných v ISVZ na celkovém trhu veřejných zakázek dosáhl v roce 2018 rekordních 95 procent,« uvedlo ministerstvo.

Nejčastějším druhem zadávacího řízení zůstalo stejně jako v minulých letech otevřené řízení s podílem 68 %, vyplývá ze zprávy. »Pozitivně lze hodnotit, že podíl zakázek v jednacím řízení bez uveřejnění se již druhým rokem držel pod pěti procenty celkového objemu zakázek veřejných zadavatelů,« uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO).

Výroční zpráva o stavu veřejných zakázek je oficiální dokument shrnující fakta o veřejných zakázkách. Popisuje vývoj celkového trhu veřejných zakázek v minulém roce a podává statistické informace o zakázkách evidovaných v Informačním systému o veřejných zakázkách prostřednictvím vybraných indikátorů, tedy například struktury zakázek dle limitu, druhu zadavatele, zadávacího řízení nebo průměrných počtů nabídek.

(ici)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3, celkem 3 hlasy.

(ici)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.