Pavel Hoftych se ze Slovenska vrací na domácí ligové trávníky. FOTO - archiv

Hoftych se stal trenérem Slovanu Liberec

Novým trenérem libereckých fotbalistů se stal Pavel Hoftych. Dvaapadesátiletý kouč se vrací do české ligy po osmi letech. Na lavičce Slovanu nahradil Zsolta Hornyáka, který po sezoně skončil. Šestý celek uplynulého ročníku nejvyšší soutěže o tom informoval na svém webu, délku smlouvy nezveřejnil.

»Jsem rád za nabídku a možnost být součástí Slovanu, protože Liberec beru za velmi zajímavou značku v českém fotbalu. Jsem rád za možnost vrátit se do trenérského řemesla,« uvedl Hoftych. K trénování se vrací po třech letech. Od května 2016 působil v Trnavě jako generální manažer a spolu s českým koučem Radoslavem Látalem vloni získali se Spartakem slovenský titul. Po podzimní části uplynulé sezony však oba dva skončili i vzhledem ke špatné ekonomické situaci klubu.

V české lize dosud Hoftych vedl Zlín a Bohemians 1905 s bilancí 32 výher, 33 remíz a 40 porážek. V roce 2013 byl koučem tehdy druholigových Českých Budějovic, trénoval i české mládežnické reprezentace a v letech 2011 až 2012 Trnavu.

V Liberci se dobře zná s řadou trenérů i sportovním ředitelem Zdeňkem Koukalem. »Mám tady hodně známých, z bývalých spoluhráčů například asistenta Míru Holeňáka, v Chebu jsem hrál se Zdeňkem Koukalem. V kontaktu jsem byl například s trenérem brankářů Márou Čechem nebo trenérem juniorky Petrem Papouškem. Trenérskou licenci jsem studoval s trenérem juniorky Petrem Myslivcem nebo šéftrenérem mládeže Jiřím Kaiserem,« uvedl Hoftych.

Liberec začne v pondělí letní přípravu fyzickými testy. V uplynulé ročníku Slovan skončil šestý a unikla mu účast v evropských pohárech. Po sezoně rezignoval z osobních důvodů slovenský kouč Hornyák.

(red)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(red)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.