Ilustrační FOTO - pixabay

Pro Ogiera skončila první etapa Italské rallye předčasně

Mistr světa a lídr šampionátu Sébastien Ogier nedokončil první etapu Italské rallye. V páté rychlostní zkoušce poškodil francouzský pilot při nárazu do kamene zavěšení předního levého kola a s neopravitelnou závadou musel odstoupit. Do soutěže se podle informací týmu Citroën v sobotu vrátí, pokračovat bude s penalizací za pět nedokončených testů.

Ogier vyhrál čtvrteční zahajovací erzetu, ale dnes soupeřům jako první jezdec na trati "čistil" cestu a v době odstoupení byl až devátý s bezmála půlminutovou ztrátou na vedoucího Jariho-Mattiho Latvalu. Finský jezdec Toyoty vede v polovině úvodní etapy vyrovnané pořadí o necelé tři sekundy před týmovým kolegou Ottem Tänakem z Estonska, o dalších sedm desetin zpět následuje Španěl Dani Sordo v hyundai.

Vítěz předchozích dvou soutěží Tänak je na nejlepší cestě převzít vedení v šampionátu. Za Ogierem je nyní druhý jen s dvoubodovou ztrátou, sám má osmibodový náskok před Belgičanem Thierrym Neuvillem z Hyundai, který se na Sardinii drží na šesté pozici s čtrnáctisekundovým mankem.

Jan Kopecký s fabií je dvanáctý, Martin Prokop s fiestou dvacátý. Na programu jsou dnes ještě čtyři zkoušky, o víkendu se pojede dalších deset.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.