Ilustrační FOTO - Pixabay

Drony na Heathrow odloženy

Skupina ekologických aktivistů odložila plán s pomocí dronů zablokovat provoz na londýnském letišti Heathrow. Vypracovala novou taktiku, aby zmírnila obavy veřejnosti o bezpečnost.

Akci, k níž se chystali v úterý 18. června, chtějí provést až po skončení léta, napsala agentura Reuters.

Skupina Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí) minulý měsíc oznámila, že v červnu a červenci bude čas od času paralyzovat provoz Heathrow, jež je nejvytíženějším letištěm v Evropě, aby upozornili na škody, které by plánovaná třetí ranvej způsobila klimatu planety.

Britská vláda aktivisty varovala, že takové akce se střetnou s »plnou silou zákona, využití dronů k úmyslnému ohrožení bezpečnosti lidí s sebou prý nese až doživotní trest«, a letiště Heathrow uvedlo, že použití dronů by bylo bezohledné a mohlo by ohrozit životy.

Nyní aktivisté podle ČTK oznámili, že připravili novou taktiku a rozhodli se akci v období letních měsíců neprovádět, aby nenarušili plány turistů.

Skupina, která požaduje rychlejší akci proti klimatickým změnám, uvedla, že nevypustí drony do letových drah a že akci oznámí dva měsíce předem, aby cestující mohli změnit své plány…

(rj)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 1 hlas.

(rj)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.