Barbora Seemanová opět zlepšila české maximum na 400 m v. zp. FOTO - archiv

Seemanová se předvedla výborným rekordem na 400 m kraul

Plavkyně Barbora Seemanová po čtyřech dnech opět překonala český rekord na trati 400 m volný způsob. Na mistrovství republiky v Českých Budějovicích dnes opanovala rozplavby časem 4:11,10 minuty. Ze svého výkonu na nedělním mítinku Mare Nostrum v Barceloně ubrala rovné dvě sekundy.

S trenérkou Petrou Škábovou přitom plánovaly, že by měla plavat na úrovni barcelonského času. »Opravdu jsem netušila, že se dostanu takhle hluboko pod třináct a že český rekord vylepším o dvě vteřiny. Takže jsem neskutečně ráda,« uvedla Seemanová v nahrávce pro média.

Cenila si toho, že rekord zaplavala dopoledne. »S trenérkou jsme chtěly zkusit koncentraci směřovat na ráno, jelikož na světových soutěžích se musí plavat rychle ráno, abychom se vůbec do finále dostaly,« poznamenala nejlepší česká plavkyně loňského roku.

Na kraulařské čtyřstovce neměla závodnice pražského Motorletu konkurenci. Druhou Martinu Elhenickou, která startovala v jiné rozplavbě, předčila téměř o 13 sekund. V odpoledním finále, které Seemanová neplánovala plavat naplno, aby mohla udávat tempo Elhenické, vyhrála o více než osm sekund pomalejším časem (4:19,46). Elhenická byla o 27 setin zpět druhá.

V úvodním dnu šampionátu triumfovala 19letá olympionička Seemanová, která se specializuje na kratší tratě, také na kraulové padesátce. Ve finále vyhrála časem 25,44, druhá Anna Kolářová byla pomalejší o 23 setin.

(red)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(red)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.