Je léto

Tohle tvrzení si může každý ověřit v kalendáři a teploty přes 30 stupňů s novými teplotními rekordy ukazují, že je krásné prázdninové počasí. Problémy ovšem začínají a končí někde jinde. Chybí vláha. Od posledního deštíku zem oschla rekordně rychle a při pletí se notně práší.

Na úpatí Doubravky je malý rybníček. Často – zvláště zjara – doslova přetékal přes okraj. Již v loňském roce se jeho úroveň hladiny povážlivě snížila. Pramínek, který jej z jara napájí, letos zmizel po pár týdnech. Hladina je opět o pár centimetrů nižší a v blátě na obvodu jsou hluboké stopy lesní zvěře. Ještě pár týdnů a jediný zdroj vody v okruhu více než pěti kilometrů zmizí. Omezení na užití vody zatím nemáme.

To se ovšem nedá říci o 20 obcích na jihu Moravy. Zákaz mytí aut i zalévání zahrad, schnoucí úroda na polích. Loňský scénář přišel letos o něco dříve. Letošní rok je již ztracen, ale příprava opatření pro zadržení vody v krajině a pro ochranu před větrem se nedělá na jedno léto. V době císařské byl vydán dekret. A na návsi se všude budoval rybníček. A co nám pomůže dnes? Dešťovka? Šedá voda? Nebo si odskočíme na pouť na Hostýn?

Nebo nám tu vodu někdo tajně krade???

Jaromír KOHLÍČEK, člen ÚV KSČM


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.9, celkem 23 hlasů.

Jaromír KOHLÍČEK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


reich.mir.fan
2019-06-28 09:02
K s.Vostré,Janouchovi kteří píší v HaNo doslova o ničem(s.Vostrá
píše jen samé blbiny)které v dnešní rozpolcené době nikoho
neinteresují se přidal i s.Kohlíček.Jen tak dál a v takové kvalitě
pokračujte k radosti zbytku voličů KSČM aby se jim lehčí rozhodovalo
protože těmito články je dokážete skutečně maximálně na...t.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.