O řvoucím děcku a furiantství

Znáte to, když se malé děcko rozhodne něčeho dosáhnout, že dokonce v hysterii si lehne na záda, vystrčí nožičky nahoru a řve a řve a řve? Jsou mámy, které to nevydrží, zvednou ho a dají mu – omlouvám se všem českým stoupencům barnevernetu – na zadek. Jsou ovšem jiné, které podlehnou, skloní se nad malým hysterikem a slíbí mu to, kvůli čemu začal »trojčit«.

A ještě jeden zdánlivě nesouvisející příklad. Jsou šéfové, kteří když něco řeknou, »nepřejede přes to vlak«. Pak se však ukáže, že neměli pravdu, že vycházeli třeba z mylných informací či se situace změnila a jejich rozhodnutí může ublížit jejich dílně či celému podniku, zůstanou furiantsky na svém. Ztráty, které vznikly, se pak všelijak dohánějí a někdy nikdy nedoženou. Jeden z mých kamarádů měl takovou povahu. Ač se jinak snažil, aby ho podřízení měli rádi, nedařilo se mu to a nemohl se divit, když byl odvolán, že pro něj »málokdo plakal«.

Nesouvisející případy? Ale ano. Související. A v současnosti úplně »jako z partesu«. Začalo to tím druhým příkladem, šéfovským. Pokračuje to tím prvním – hysterickodětským. Ten ovšem má dvě polohy. Buď matka děcku patřičně naloží, anebo zkolabuje a ustoupí požadavkům řvouna. Jaký to bude mít následek pro budoucí chování onoho děcka, se neptá, ale my to víme.

Máte pravdu. Jsme u zhrzené sociální demokracie. Napřed bylo ono rozhodnutí »pustit k vodě« ministra, jenž správně řešil, dokonce podle zákona, nepřístojnosti a nahradit ho člověkem, jenž nemá žádnou zkušenost a ani potřebnou kvalifikaci jen proto, aby pár umělců už neříkalo, že se u nás ubližuje »velikánům kultury«. Ale řekněte: Je velikánem ten vedoucí, který sám se sebou podepíše pro sebe milionový »dar« za práci, která prý ani nepřísluší jím řízené organizaci? Ti umělci snad ani nevěděli, k čemu se vlastně vyjadřují, anebo možná řídí své organizace stejně a bojí se, že i na ně »dopadne kladivo«. Přitom se stále více ukazuje, že onen ministr měl pravdu, ale uznat to? To přece by »ztratili tvář«. Když pak rozumný vrchní šéf odmítne akceptovat takové, v tomto případě dokonce vynucené, rozhodnutí, jako to děcko si »lehají do pískoviště« a hystericky řvou. Možná že sklidí vděk někoho »z laviček naproti«. Ne kvůli své zásadovosti, ale že tak znestabilizovali scénu. Ale to je krátkozraké a může zmíněné pány ještě více postihnout, než poslední volební porážky. »Velký šéf« totiž není nakloněn děcku, které si lehne na záda a řve. A že by při vyhrálo přece jen řvoucí děcko? Nevěřím. Jen další »šrám« si připíše na své pomyslné konto, tedy v tomto případě sociální demokracie, který pro ni může mít katastrofální důsledky.

Jaroslav KOJZAR


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.1, celkem 38 hlasů.

Jaroslav KOJZAR

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


stieglitz
2019-07-03 12:40
Neuznávám Miloše Zemana coby prezidenta republiky. Ostatně ani Ústava
mi neurčuje přesný interval od dne volby, do kdy jej musím uznat
o.motl
2019-07-03 10:46
To, že nechápete psaný text, není můj problém, Hájku.
hajek.jiri51
2019-07-03 10:45
Vaše podpora "loupeživé" demokracie, tykavko Motle,
praktizované částí "umělecké" obce, je jen hlubokým
nepochopením toho, co má demokracie být. Ale chudobným duchem patří
království nebeské, že. Tak si ho užijte.
pleningeri
2019-07-03 09:22
Uplyne jaro, léto, podzim i zima a prezident bude stále
"přemýšlet" zda přišel čas na "splnění" návrhu
soc-dem. Podobá se to Sobotkovu "tyjátru" o své demisi až mu
prezident holí ukázal kde je jeho místo ...
velkymaxmilian
2019-07-03 08:32
"Jaro,léto,podzim,zima a sociální demokracie, byli vždy
odvěkými nepřáteli komunistů", inovace netřeba...
o.motl
2019-07-03 07:51
Prezident republiky odvolá člena vlády, jestliže to navrhne předseda
vlády. Kecy o řvoucím děcku a vrchním šéfovi si strčte tam, kam
slunce nesvítí, Kojzare.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.