Ilustrační FOTO - Haló noviny

Senát chce vidět audity

Senátní komise k posouzení unijních auditů ohledně premiéra Andreje Babiše (ANO) vyzvala ministerstva financí, zemědělství a pro místní rozvoj, aby jí návrhy těchto materiálů předložila. O totéž požádala také české zastoupení při Evropské komisi v Bruselu.

Předseda komise Zdeněk Nytra (ODS) odmítl námitky k jeho červnové žádosti o audity, že je nelze poskytnout s ohledem na to, že jsou neveřejné. »Nemyslím, že to ministerstvo zemědělství uchopilo za správný konec. Poskytnutí dokumentu orgánům Senátu neznamená zveřejnění dokumentu,« uvedl Nytra k odpovědi ministerstva. To zdůvodnilo odmítavý postoj tím, že se zveřejněním by musela souhlasit Evropská komise.

Nytra výzvu opřel o ustanovení zákona o jednacím řádu, podle něhož členové i orgány Senátu mají právo žádat od ministerstev informace ke své činnosti. Auditní zprávy by komise chtěla získat do svého příštího zasedání, které se uskuteční 25. července.

Komise také vyzvala ministerstvo spravedlnosti, aby jí poskytlo informace ohledně konečného vlastníka holdingu Agrofert včetně stanov obou svěřenských fondů, do nichž Babiš své podnikatelské aktivity převedl. Ministry financí, zemědělství, pro místní rozvoj, průmyslu a obchodu, životního prostředí a také premiéra by si komise chtěla pozvat na některé z podzimních zasedání. Na říjen komise plánuje setkání s auditory v Bruselu.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 1.8, celkem 10 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.