Sedmitisícovka Nandá Déví. FOTO - wikimedia commons

Převezli oběti hory Nandá Déví

Indičtí vojáci helikoptérami přepravili ze sedmitisícovky Nandá Déví těla sedmi horolezců, kteří tam zahynuli na konci května. Mrtví mají být identifikováni ve městě Pithoragarh v západním Himálaji, ve státě Uttarákhand, informovala agentura AP. Nandá Déví je druhou nejvyšší horou Indie.

Kontakt s osmičlennou skupinou, v níž byli čtyři Britové, dva Američané, Australanka a indický průvodce, byl přerušen 26. května. V oblasti, kterou horolezci procházeli, spadla 27. května lavina. Sedm těl bylo nalezeno na konci června.

Operaci vedla indicko-tibetská pohraniční stráž. Na letišti ve městě Pithoragarh na těla čekala policie, ambulance a pohřební vozy. Po identifikaci bude v jiném městě provedena pitva, informovala policejní mluvčí. Zatím nešlo identitu mrtvých určit, protože mají poničené obličeje a nemají u sebe doklady.

Cílem výpravy byl výstup na bezejmenný a dosud nezdolaný 6477 metrů vysoký vrchol poblíž hory Nandá Déví (7816 metrů) v severoindickém státě Uttarákhand. Výstup na druhou nejvyšší horu Indie je považován za velice obtížný.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.5, celkem 2 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.