Ilustrační FOTO - Pixabay

Desítky zraněných hned první den

Hned při prvním letošním běhu s býky v ulicích španělské Pamplony v rámci oslav svátku svatého Fermína v neděli utrpělo různá zranění 53 lidí, přičemž pět muselo být hospitalizováno. Tři z této pětice se zvířatům podařilo nabrat na rohy a dva mají poranění hlavy.

Běh na vytyčené trati dlouhé 850 metrů trval dvě minuty a 41 vteřin. Cílem byla jako obvykle městská aréna pro býčí zápasy. Podle AP po většinu času běželo stádo tvořené šesti býky a skupinou krotkých volků pohromadě, až ke konci se jeden býk zaměřil na závodníky. Vážná zranění utrpěli dva Američané a tři Španělé. Nejhůře je na tom 46letý muž ze San Franciska, jehož býk bodl do zad v samém závěru běhu v aréně. Musel být operován. Na rohy zvířata nabrala i 23letého Američana z Kentucky a 40letého Španěla. Dalších 48 účastníků běhu utrpělo jen lehčí šrámy a postačilo jejich ošetření zdravotníky na místě.

Festival trvá devět dní. Po osm dní se vždy ráno konají běhy s býky, které pak odpoledne čeká smrt při zápasech v aréně. Při zkoušce odvahy si každý rok z Pamplony odnesou šrámy desítky lidí; loni jich bylo 42. Občas si ochránci zvířat kritizovaná zábava vyžádá i lidský život. Naposledy se tak stalo v roce 2009.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


jmhad
2019-07-10 07:24
Býci z Evropy také nemají rádi Američany
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.