Ukradené i falešné archivní dokumenty!

Kyjev 25. června. Archivní dokumenty sovětských represivních orgánů uložené v Kyjevě budou brzy dostupné všem Ukrajincům: přístupné k nahlédnutí budou po podání žádosti a předložení osobního průkazu. Na Facebooku to oznámil ukrajinský vicepremiér Stepan Kubiv. Kyjevský Ústav národní paměti (něco jako náš slavný ÚSTR) dostal od ukrajinské vlády nové prostory, kde budou dokumenty k dispozici. Bylo to ve zprávě ČTK. Kladu si otázku, proč zrovna teď? Proč zrovna na Ukrajině a proč zrovna je potřeba se vůbec zabývat dokumenty represivních orgánů z dob SSSR?

Zpráva pokračuje a já se dozvídám: »Každý bude brzy moci poznat pravdu, osobně všechny dokumenty vidět a bezplatně si pořídit kopii,« napsal Kubiv. Dále se dozvídám, že Kubiv konstatuje, jak mimořádně velké množství archivního materiálu z let 1917-1991 Ukrajina má. Jde o čtyři miliony spisových složek.

Zákon o otevření archivů komunistických represivních orgánů ze sovětské éry schválil ukrajinský parlament v dubnu 2015. Dále proč museli ukrajinští poslanci, také honem rychle, upozornit, že velké množství důležitých informací bylo nenávratně zničeno? Má to pak nějakou cenu, když je podstatná část archivu zničena?!

A proč tak najednou? Není to součást agresivní současné západní ruso a sověto-fobie, která zároveň generuje především nenávistný antikomunismus? A já půjdu ještě dál. Víme o Západu, že archivy také vesele rozkrádá. Kdysi mě vyprávěl publicista a lovec nacistických vrahů Stanislav Motl, jak objevil v Německu zničehonic ztracené archivní protokoly, které zkoumal dávno před rokem 1989 v našich archivech bývalého socialistického Československa. A jen dodal, že komunisté by si tohle nikdy nedovolili a ani by je to vůbec nenapadlo! A tím pádem já osobně bych nedal ruku do ohně za to, že by se současná ukrajinská moc neštítila podsouvat i falešné dokumenty, které následně využívá právě pro obecnou nenávistnou lež, propagandu, překrucování dějin ku prospěchu vlastních procesů. Ano, jde také o překrucování historické pravdy a lživou interpretaci těchto historických a dějinných skutků. Mnozí mně mohou říci, že jsou to spekulace, ale v systému, kde účel světí prostředky, jsou tyto metody bohužel běžnou normou.

A proč se to děje nyní, když je zrovna u moci pět let prozápadní nelegitimní pro-neonacistická vláda na Ukrajině? Můžeme věřit těmto krokům těchto nelegitimních vládců, kteří vzešli z takzvaného Majdanu? Ne, jde jen o sprosté a agresivní šíření nenávisti vůči Rusku a obecně vůči komunistům.

Roman BLAŠKO


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.5, celkem 39 hlasů.

Roman BLAŠKO

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2019-07-11 22:40
Banderovská diktatura žádnou legitimitu nemá. Ukrajinští občané
mají plné právo odmítat jí poslušnost.
velkymaxmilian
2019-07-11 20:31
Pleningeri nedošlo k žádnému únosu, ale speciální bezpečnostní
složky Ukrajiny legitimně na území svrchovaného státu Ukrajina zatkly
náčelníka PVO tzv. Doněcké lidové republiky, jejíž existenci jistí
pouze bodáky ruských žoldnéřů. Na občany České republiky, kteří
existenci separatistických oblastí na Ukrajině uznávají, je třeba
pohlížet jako na osoby, které konají v rozporu se zahraniční
politikou České republiky. Orgány činné v trestním řízení by měly
konat aby proruskou kolaborantskou komoru přešly roupy!
pleningeri
2019-07-11 09:05
Služba bezpečnosti Ukrajiny 27.6. kolem 11:00 unesla z bytu Vladimíra
Cemacha, bývalého náčelníka PVO DLR. Režim jej obviňuje z organizace
"teroristické skupiny" účastnící se sestřelení letu MH-17.
Soud rozhodl zatím o jeho zadržení na 60 dnů ...
"https://dan-news.info/politics/doch-vladimira-cemaxa-rasskazala-podro
bnosti-poxishheniya-otca-ukrainskimi-specsluzhbami.html"
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.