Ilustrační FOTO - Haló noviny

Migranty k nám pašují v kamionech

Pět cizinců bez dokladů, kteří tvrdí, že pocházejí z Afghánistánu, odhalili celníci při běžné kontrole kamionu v Brně-Slatině.

Makedonský řidič uvedl, že o jejich přítomnosti v nákladovém prostoru nevěděl, řekla mluvčí jihomoravské Celní správy Lada Temňáková.

»Příslušníci celní správy kontrolovali dnes dopoledne makedonský kamion, který do České republiky a Polska vezl autodíly. Plomba nákladového prostoru byla na první pohled v pořádku a odpovídala dokladům. Při bližší kontrole se ale ukázalo, že byla pravděpodobně porušena a znovu pečlivě opravena,« upřesnila Temňáková.

V nákladovém prostoru našli celníci pět mužů, kteří u sebe neměli žádné doklady, ale tvrdili, že pocházejí z Afghánistánu. Řidič do České republiky jezdí pravidelně a uvedl, že o mužích v nákladovém prostoru nevěděl. Na místo přijeli cizinečtí policisté a cizince převzali.

»To, jakým způsobem se otec se synem, dva bratři a další mladík, dostali do nákladového prostoru kamionu s makedonskými registračními značkami, policisté zjistí s pomocí tlumočníka až po jejich výslechu,« uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

S běženci policisté zahájí správní řízení, jehož výsledkem může být mimo jiné i správní vyhoštění z České republiky. Policisté vyslechnou i sedmačtyřicetiletého makedonského řidiče kamionu, aby zjistili, zda o přítomnosti mužů opravdu nic nevěděl. Pokud se prokáže opak, hrozí mu stíhání pro převaděčství.

Cizinecká policie letos na jihu Moravy zajistila 25 migrantů, naposledy o prvním červencovém víkendu tři muže z Bangladéše.

Při kontrolách na pracovištích na jihu Moravy cizinecká policie zjistila také téměř 300 cizinců nelegálně pracujících na českém území. Většina z nich pocházela z Ukrajiny.

Tento týden jde v ČR o třetí skupinu běženců odhalenou v kamionu. V pondělí našli policisté v makedonském kamionu pět migrantů z Afghánistánu na Frýdecko-Místecku, ve středu odhalili pět běženců v kamionu v areálu jedné z firem v Praze 5, maďarského řidiče obvinili z převaděčství.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 12 hlasů.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


uplnejvypatlanec
2019-07-12 11:31
ridice zavrit jako zavreli Sagana dementkradi ve Francii, taky rikal ze o
nich nevedel, a jemu nakonec i veril narozdil vot tohodle makedonce
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.