Americká prsařka Kingová diskvalifikována!

Rekordní série Seemanové skončila

Rekordní série Barbory Seemanové na mistrovství světa v plavání skončila. Česká kraulařka, která do dneška v Koreji překonala rekord při každém svém startu nebo k tomu alespoň jako členka štafety přispěla, na stovce časem 54,62 sekundy zaostala za svým rekordem i letošním maximem a z 19. místa neprošla do semifinále.

Devatenáctiletá Seemanová byla v rozplavbě o 43 setin pomalejší než při loňském triumfu na mládežnické olympiádě, odkud má český rekord. Nezopakovala ani výkon z červnového mistrovství republiky, na kterém v semifinále časem 54,30 splnila olympijský limit na této distanci. Od postupu do semifinále ji v Koreji dělilo 37 setin.

Po devátém místě na dvoustovce a 13. příčce na 400 metrů tak při posledním startu zaznamenala své nejhorší umístění na tomto MS. "Přišlo mi, že se moc neposouvám. Bylo to uhrabané, jak jsem moc chtěla. Nejelo se mi to na pocit dobře. Ve vodě mi přišlo, jako bych musela za sebou někoho táhnout. Nebylo to úplně fajn," uvedla Seemanová v tiskové zprávě svazu.

Druhá česká účastnice kraulařské stovky Anika Apostalonová obsadila v rozplavbách 31. příčku časem 55,51. Na MS ještě poplave v sobotu kraulařskou padesátku.

Tomáš Franta byl na 200 metrů znak sedmadvacátý za 2:00,52. V poslední padesátce mu došly síly. »Od dvoustovky jsem neměl žádná očekávání. Měl jsem menší cíl zkusit zaplavat pod dvě minuty, ale poslední fáze přípravy byla směřovaná spíš na sprinty, na stovku a padesátku. Na dvoustovku jsem neměl takovou vytrvalost, jakou bych potřeboval,« řekl Franta. Těší se na padesátku, která ho čeká v sobotu.

Velké zklamání zažila při rozplavbách favorizovaná americká prsařka Lilly Kingová, která sice měla na dvoustovce třetí nejlepší čas, ale byla diskvalifikována kvůli první špatné obrátce. Dvaadvacetiletá Kingová chtěla po zlatu na stovce a stříbru ve smíšené polohové štafetě útočit na další medaili a rozhodnutí ji šokovalo. Americký svaz podal proti diskvalifikaci protest.

(red)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3, celkem 1 hlas.

(red)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.