Bernal svlékl Alaphilippa ze žlutého

Devatenáctá etapa Tour de France byla kvůli bouřce s krupobitím a následnými potoky vody na trati ukončena 25,5 km před cílem. Novým vedoucím jezdcem je kolumbijský cyklista Egan Bernal, který úspěšně nastoupil během dlouhého výšlapu na nejvyšší alpský průsmyk Col de l'Iseran a zlikvidoval manko minuty a půl, které měl na dosavadního lídra Francouze Juliana Alaphilippa.

Alaphilippe jel ve žlutém trikotu 14 etap, ale včera na Bernalův útok nestačil a o náskok přišel. O šanci smazat ztrátu v následujícím sjezdu do Val d´Isere jej připravil verdikt organizátorů, kteří s ohledem na bezpečnost jezdců etapu ukončili. Jejím vítězem byl vyhlášen Bernal, jenž dojel jako první na Col de l'Iseran ve výšce 2770 metrů.

Do plánovaného cíle v Tignes už cyklisté nedorazili, neboť trať byla kvůli kroupám a množství tajícího sněhu nesjízdná. Zpráva o ukončení závodu po 89 km zastihla čelo ve Val d'Isére, jako konečný výsledek se počítají časy z Col de l'Iseran. Díky tomu se Col de l'Iseran zapíše jako nejvýše položený cíl v historii Tour.

Po Bernalovi jím projel jako druhý Brit Simon Yates, třetí byl Francouz Warren Barguil. Obhájce titulu Brit Geraint Thomas i průběžně čtvrtý Nizozemec Steven Kruijswijk ztratili na Bernala zhruba minutu, Alaphilippe dvě. Černý den francouzské cyklistiky dokonal pátý muž celkového pořadí Thibaut Pinot, který vzdal kvůli zranění v průběhu etapy.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.