Teplo útočí

Letošní horké léto se projevuje nejen počasím, které naši republiku a zvláště jižní Moravu změnilo k nepoznání. Vodní toky zaznamenaly úbytek vody, který dlouhodobě neregistrují ani pamětníci. Chovatelé dobytka snižují stavy, protože není čím krmit.

Zato naše politická scéna neumdlévá ani v horkém létě. Pravicové strany se šikují pro další volby a tvoří frontu proti Babišovi. Uvidíme, jaký vlastně bude program tohoto uskupení. Slepenec, který začíná hledat superlídra nevypadá příliš nadějně pro občany a řešení jejich problémů. Jediný cíl, porazit Babiše, je poněkud nevýhodný pro Českou republiku i nás občany. V současné době vznikající »přátelství« politických lídrů těchto stran při rozhodování o tom, kdo z nich bude první, vezme se vší pravděpodobností za své. Když zavzpomínáme na jejich mediální půtky a vzájemné napadání, je láskyplné objetí v dnešních dnech, které národu předvádějí, poněkud úsměvné.

Problémy, které v současnosti trápí mnohé z nás, neřeší ani okrajově. Jednotnost názorů se nedá v rámci jejich politické rozlišnosti předpokládat. Je třeba se zamyslet nad další funkčností zdravotnictví, jehož nedostatečnost a mnohdy i nedostupnost v menších obcích a městech začíná působit vážné problémy. Nedostatek životně důležitých léků doslova ohrožuje občany. Bohužel aktivita ministra zdravotnictví při řešení této situace je poněkud laxní.

V současné době vznikající agentura, která má řešit sport a jeho financování, skrývá také mnoho otazníků. Financování sportu a koncepce, která má toto řešit, je patrně dosud neznámou i pro jejího potencionálního šéfa, poslance Milana Hniličku. Na řešení problému kolem sportu a jeho financování čekají především netrpělivě sportovci na menších městech a obcích. Zde finance chybí natolik, že malé kluby stojí těsně před katastrofou.

Horké léto přináší tedy spoustu otázek, na které je třeba hledat odpovědi. Program KSČM nabízí v mnoha oblastech koncepční řešení. Tolerance současné vlády již pomohla prosadit mnohé z našeho volebního programu a to je myslím nejpádnější argument, proč se KSČM pro tuto toleranci rozhodla. Z naší strany se tedy nejedná o prázdná slova a sliby, ale reálné výsledky.

Emil PERNICA, zastupitel města Blansko a předseda OV KSČM


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.8, celkem 30 hlasů.

Emil PERNICA

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


mels21
2019-07-31 09:45
Hloupé jako vždy. Pokus se někdy napsat něco vlastního, Mrencová Ti
(a Tvojím prostřednictvím) jen dělá KSČM ostudu.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.