Počasí ovlivňuje náš život

Zásoby spodních vod jsou velmi nízké. Do mnoha obcí je nutné vodu dovážet v cisternách. Lidé s vodou začínají šetřit. Horké počasí si vybírá svou daň. Zemědělci, chovatelé i pěstitelé zeleniny vodu potřebují dnes a denně. Louky i pastviny jsou doslova vyschlé.

Problém bude s krmením na zimu pravděpodobně větší nežli v loňském roce. V obchodech se ceny brambor vyšplhaly na 27 Kč za kilogram. V minulém roce byla cena 14 Kč. Přitom pěstitelé brambor nabízí kilogram za 7 až 10 Kč. Cenu pro konečného zákazníka však na pultech určují markety, ta je letos přímo nehorázná. Neúměrně drahá je například i cibule. Domácnosti sáhnou do peněženky opět hlouběji. Právě u brambor je to škoda, ty naše domácí jsou kvalitní a na náš stůl neodmyslitelně patří.

Není se co divit, že se lidé vrací k zahrádkaření a chovatelství. Získají tak kvalitní potraviny a ještě ušetří. KSČM tyto aktivity ve svých programech dlouhodobě podporuje.

Ivo POJEZNÝ, poslanec (KSČM)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.1, celkem 28 hlasů.

Ivo POJEZNÝ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


velkymaxmilian
2019-08-03 15:23
"Ano, tak to má být soudruzi, tak je to soudruzi správné,
zahrádkáři Kerska volí jednotnou kandidátku Národní fronty"...
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.