Ilustrační FOTO - Pixabay

Autonehoda poničila nemocnici

Při silné explozi vyvolané hromadnou autonehodou v centru Káhiry v noci zahynulo 20 lidí a dalších 47 jich utrpělo zranění. Informovala o tom  agentura AP s odvoláním na egyptské úřady.

Výbuch poničil i přilehlou nemocnici, která musela být částečně evakuována. Příčina silné exploze není zatím známa, žádný z úřadů dosud oficiálně nenaznačil, že by se mohlo jednat o útok, či zda se na místě nehody našly stopy výbušniny. České ministerstvo zahraničí nemá informace o tom, že by mezi postiženými byli čeští občané.

Podle sdělení egyptského ministerstva obrany narazilo vozidlo, jež jelo velkou rychlostí v protisměru, do tří dalších aut na nábřeží Nilu. Následný výbuch poničil vstupní bránu nemocnice a několik přilehlých pokojů. Celkem muselo být evakuováno 78 lidí. »Když jsem vycházel z pokoje, tak padaly části stropu,« uvedl jeden z pacientů. Podle výpovědi svědků byla budova poničena až do úrovně třetího patra.

Exploze také poničila asi 20 okolních aut, přičemž lidé, kteří v nich seděli, utrpěli popáleniny. Ministryně zdravotnictví v televizním vystoupení uvedla, že záchranáři na místě nehody sbírali části těl a že je možné, že nějaká těla skončila také v blízkém Nilu.

Proč srážka automobilů způsobila tak mohutnou explozi zatím není jasné. Incident podle státní tiskové agentury MENA vyšetřuje egyptská prokuratura.

Dopravní nehody si v Egyptě každý rok vyžádají velký počet mrtvých, jen vloni to bylo více než 3000 úmrtí a přes 12 000 zraněných. Vedle špatného stavu vozovek i vozidel má nehody podle agentury DPA na svědomí především bezohledné chování řidičů, kteří ohrožují nejen svůj život, ale i životy ostatních účastníků provozu.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.