Lidé věří obchodní inspekci

Ze soudů a kontrolních úřadů v ČR má největší důvěru Česká obchodní inspekce (ČOI), které věří skoro tři čtvrtiny lidí. U soudů nejvyšších stupňů, Nejvyššího kontrolního úřadu a ombudsmanky se pak podíl důvěry pohybuje shodně okolo tří pětin.

Vyplývá to z červnového průzkumu agentury STEM. ČOI vyjádřilo důvěru 72 procent účastníků průzkumu. »Česká obchodní inspekce patří dlouhodobě mezi nejdůvěryhodnější instituce v naší zemi,« uvedli pracovníci STEM.

Ilustrační FOTO - Haló noviny

Většina ostatních institucí v podílu důvěry za ČOI zaostala o zhruba deset procentních bodů. Nejvyššímu soudu důvěřuje 65 procent lidí, Nejvyššímu kontrolnímu úřadu a Ústavnímu soudu shodně 62 procent a ombudsmance a Nejvyššímu správnímu soudu 61 procent. Oproti loňsku se míra důvěry u žádné z institucí nezměnila o víc než několik procentních bodů.

Důvěra v soudní a kontrolní instituce je obecně vyšší u lidí se středoškolským nebo vysokoškolským vzděláním. Vyšší je také častěji důvěra u příznivců stran KDU-ČSL, STAN a ANO, zatímco u sympatizantů SPD a KSČM je významně nižší.

Průzkum prováděla agentura STEM od 14. do 30. června. Zúčastnilo se ho 1004 obyvatel České republiky starších 18 let.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2.5, celkem 2 hlasy.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.