Budova Ministerstva životního prostředí ČR (Vršovická 65) v Praze-Vršovicích. FOTO - wikimedia commons

Dvacet aktivistů protestovalo

Zhruba dvě desítky lidí protestovaly před budovou ministerstva životního prostředí v pražských Vršovicích. Aktivisté chtěli upozornit na podle nich nedostatečný postup české vlády v boji proti změnám klimatu.

Demonstranti s transparenty a vlajkami symbolicky blokovali vchod do budovy, lidi ale nechali procházet. Část z protestujících rozvinula transparent na přístřešku ministerstva. Další se k budově přilepili vteřinovým lepidlem. Na demonstraci dohlížela policie, vše řešila domluvou.

Protest trval asi tři hodiny. I když se ho organizátoři snažili utajit, policie o něm měla informaci předem a na aktivisty od rána čekaly asi dvě desítky policistů. Vzhledem k tomu, že demonstranti vchod nezablokovali a lidi nechali procházet, policie proti nim nezasáhla. Neřešila ani rozvinutí transparentu na přístřešku s nápisem »Ministerstvo životního selhání Richarda Brabce?«, protože protestující po vyzvání místo po několika minutách opustili. S takovým řešením souhlasil i vlastník budovy.

Akci pořádalo hnutí Extinction Rebellion ČR (XR). Jde o mezinárodní hnutí. Veřejnost chce mobilizovat blokádami či protesty. Na říjen hnutí plánuje blokádu v desítkách měst, v Praze by se měla konat 12. října, uvedli organizátoři. V poslední době se například tři aktivisté připoutali k budově úřadu vlády nebo se na brněnském náměstí Svobody objevili tři symboličtí oběšenci.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2.8, celkem 9 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2019-08-07 02:09
Plánuje se brzké uzavření řady bloků uhelných elektráren Prunéřov
I, Počerady, Mělník. A dostavba jaderných elektráren. To snad není
tak špatné. Ať už jsou globální změny klimatu způsobeny čímkoliv.
Přinese to snížení emisí pevných částic, ty jsou škodlivé
nesporně.
pleningeri
2019-08-06 19:16
Proč, když chtějí aktivisté "zachránit" životní
prostředí, nezablokují terminály Letiště Ruzyně? Asi proto, že sami
shánějí "lást mynyts" na pobyt u teplého moře ...
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.