Ilustrační FOTO - Haló noviny

Nepřátelské vojenské kroky Washingtonu

KLDR vypustila dvě balistické rakety krátkého doletu, které uletěly přibližně 450 kilometrů a dosáhly výšky 37 kilometrů. Uvedly to v úterý agentury s odvoláním na jihokorejský generální štáb. Severokorejský vůdce Kim Čong-un nejnovější testování podle severokorejské agentury KCNA označil za »adekvátní« varování Washingtonu a Soulu před společnými vojenskými manévry.

Šlo již o čtvrtý raketový test Korejské lidově demokratické republiky během necelých dvou týdnů. Americký prezident Donald Trump již dříve uvedl, že testy severokorejských raket krátkého doletu neporušují ujednání, které s Kim Čong-unem podepsal loni na summitu v Singapuru.

Porušení závazků

KLDR v úterý také ostře v prohlášení kritizovala společné americko-jihokorejské manévry jako porušení závazků z jednání mezi Washingtonem a Pchjongjangem. Severní Korea »zůstává věrna postoji řešit problémy prostřednictvím dialogu«, píše se v prohlášení. »Budeme ale nuceni hledat jinou cestu, pokud Spojené státy americké a Jižní Korea budou pokračovat v nepřátelských vojenských krocích«, dodává KLDR v komuniké.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un minulý týden označil i předchozí raketový test za varování Jižní Koreji a USA před společnými manévry. Cvičení americké a jihokorejské armády začalo v pondělí. Severokorejský vyslanec při OSN Ču Jong-čol na konferenci o odzbrojení obvinil USA, že společnými manévry s Jižní Koreou vyvolávají napětí, a varoval, že Pchjongjang přijme opatření k obraně země.

(ava, čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.8, celkem 25 hlasů.

(ava, čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


tomasklima162
2019-08-09 14:21
Komunismus je zcela asociální. V KLDR umírají dělníci hlady a
obézní funkcionáři jedí nadívané pávy.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.