Ilustrační FOTO - Pixabay

Neznámý dobrodinec

Neznámý dobrodinec, který si přeje zůstat v anonymitě, rozdává sociálním ústavům v oblasti německého Braunschweigu pytle peněz. Od začátku letošního roku věnoval na charitativní účely nejméně 200 000 eur (5,15 milionu korun), informovala DPA.

Zatím posledním místem, které obdrželo »zázračný sáček« se dvěma stovkami pětiseteurových bankovek, je hospic v Braunschweigu. »Dnes se nemůžeme zbavit úsměvu od ucha k uchu,« řekla v úterý ředitelka hospicu Petra Gottsandová. Balík jí v pondělí přinesl zástupce listu Braunschweiger Zeitung. Hospic ještě nikdy tak velký dar nedostal. David Mache z listu tvrdí, že ani v tomto deníku nevědí, kdo je záhadný sponzor, který se už víckrát ohlásil, že chce předat dar. Ujišťoval je, že dary pocházejí ze zdaněných příjmů. Zatím není jasné, zda tato dobročinná série souvisí s tzv. braunschweigským zázrakem. Mezi listopadem 2011 a březnem 2013 obdržely různé instituce sloužící veřejnosti obálky s penězi. Šlo třeba o školky nebo vývařovny pro sociálně slabé. I tenkrát tam jistou roli sehrál list Braunschweiger Zeitung: v obálce byly většinou vystřižené novinové články, z nichž vyplývalo, jak mají být peníze vynaloženy.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 3 hlasy.

redakční zpráva

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.