Ilustrační FOTO - Pixabay

Sebevražedný útok na policii

Nejméně 18 mrtvých a 145 zraněných si vyžádal sebevražedný pumový útok, jehož terčem byla policejní stanice v afghánském hlavním městě Kábulu. K útoku se přihlásilo radikální islamistické hnutí Tálibán.

Nálož byla umístěna v automobilu a sebevražedný útočník ji odpálil, když musel zastavit na kontrolním stanovišti před policejní stanicí. Podle prohlášení Tálibánu bylo terčem útoku policejní náborové středisko. »Značný počet vojáků a policistů byl zabit nebo zraněn,« dodal Tálibán. Mezi zraněnými jsou podle mluvčího ministerstva zdravotnictví převážně civilisté včetně žen a dětí. Násilí v Afghánistánu nepolevuje, přestože se Tálibán a USA zřejmě blíží k historické dohodě o odsunu amerických vojáků ze země výměnou za slib Tálibánu, že se Afghánistán nestane základnou pro přípravu teroristických útoků. Mírová jednání mezi zástupci Tálibánu a USA pokračují v katarském Dauhá a obě strany v úterý potvrdily, že bylo dosaženo »značného pokroku«. Letošní červenec se stal v Afghánistánu nejkrvavějším měsícem od května 2017. Podle údajů OSN bylo v zemi zabito nebo zraněno 1500 lidí. Podle expertů jsou stupňující se útoky znamením, že Tálibán chce jednat z pozice síly.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.