Ilustrační FOTO - Pixabay

Oběť policejní zvůle

Francouzská prokuratura nedávno potvrdila, že mrtvé tělo, které se našlo na sklonku července v řece Loiře, patří mladíkovi, který možná zahynul po zásahu policie na červnovém hudebním festivalu v Nantes.

Případ vzbudil ve Francii vlnu protestů proti brutalitě policie, protože mladý muž se utopil v řece poté, co policisté během noci rozháněli návštěvníky akce obušky a slzným plynem. Premiér Edouard Philippe samozřejmě uvedl, že policejní inspekce nezjistila spojitost mezi zásahem a úmrtím, ale kdo by si také pod sebou vypouštěl rybník…

Steve Maia Canico (24) byl pohřešován od noci z 21. na 22. června a panovaly obavy, že se utopil. To nakonec prokuratura potvrdila poté, co identifikovala mrtvolu nalezenou v pondělí v řece. Mladík, který podle příbuzných neuměl plavat, byl podle ČTK ve skupině 14 lidí, jež policie svým zásahem v nočních hodinách zatlačila do vody.

Policisté se snažili nad ránem rozehnat zbylé účastníky festivalu Fête de la musique, použili přitom slzný plyn. Podle svědků způsobili paniku a někteří lidé, kteří před nimi ustupovali, popadali do vody. V Nantes se posléze uskutečnilo několik protipolicejních demonstrací.

(rom)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 4 hlasy.

(rom)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.