Ilustrační FOTO - Pixabay

Policisté prošetřují zapálené vlajky

Pražští policisté prošetřují incident, při kterém neznámý pachatel zapálil na pražském mostě Legií duhovou vlajku pochodu Prague Pride a střílel římské světlice a další pyrotechniku směrem na Střelecký ostrov.

Událost zaznamenali policisté ve čtvrtek zhruba v 21.00. Případ zatím nebyl právně kvalifikován. Karnevalový průvod hrdosti gayů, leseb, bisexuálů a translidí (LGBT) Prague Pride Parade vyrazí v sobotuve 12.30 z Václavského náměstí a omezí provoz v centru Prahy.

»Zaznamenali jsme tento incident ve čtvrtek. Na místě bylo provedeno pátrání a nyní vyhodnocujeme záběry z kamer i ty, které nám poskytli organizátoři akce,« řekl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Incident byl policistům nahlášen prostřednictvím linky 158. Zda jde o trestný čin, nebo přestupek, policisté zatím nerozhodli.

Organizátoři Prague Pride na svých facebookových stránkách napsali, že duhové vlajky byly v uplynulých dnech ukradeny nebo poničeny rovněž na dalších místech v Praze. Konkrétní místa neuvedli. »Je možné, že v některých případech si pachatelé vlajku odnesli jako suvenýr,« napsali.

V Praze se takzvaný duhový pochod uskuteční podeváté. Vydá se po poledni z Václavského náměstí na Letnou. Pořadatelé nahlásili magistrátu 30 000 účastníků. Na bezpečnost bude dohlížet policie. V magistrátním seznamu oznámených akcí protesty odpůrců nejsou. Pochodem vrcholí týdenní festival s tematikou LGBT.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2.4, celkem 10 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.