Gere na lodi s migranty

Humanitární loď španělské nevládní organizace Proactiva Open Arms, na jejíž palubě je 121 afrických migrantů a která už týden čeká v mezinárodních vodách u italského ostrova Lampedusa na povolení k zakotvení,  navštívil slavný americký herec Richard Gere. Informoval o tom španělský deník El País.

Španělská humanitární organizace na svých stránkách zveřejnila fotografie i video, na němž Gere hovoří s migranty na lodi. Hollywoodská hvězda jim přivezla ovoce, zeleninu či vodu.

Americký herec Richard Gere. FOTO - wikipedia commons

Gere je od loňska ženatý se španělskou podnikatelkou a aktivistkou Alejandrou Silvaovou (36) a v Itálii byl podle španělských médií na dovolené. Organizaci Proactiva Open Arms ale podpořil už dříve.

Gere, který tento měsíc oslaví sedmdesátiny, se už léta podílí na různých charitativních projektech, například pomáhajících v boji proti AIDS. Má vlastní nadaci a podporuje mj. organizaci Survival International, jež pomáhá domorodým národům.

Část ze 121 migrantů je na lodi u Lampedusy už od 1. srpna a 69 osob nalodila posádka u libyjských břehů o den později. Tři ženy nechaly minulý týden italské úřady vylodit, protože dvě z nich byly v pokročilém stádiu těhotenství.

Itálie i Malta, které jsou libyjským břehům nejblíže, odmítají od loňska otevřít své přístavy lodím nevládních organizací s migranty, dokud se ostatní členové EU nedohodnou na jejich převzetí.

Šéf organizace Proactiva Open Arms Óscar Camps tento týden oficiálně požádal Francii, Španělsko a Německo, aby pomohly zprostředkovat otevření přístavu pro jeho plavidlo. Španělská vláda to už ve středu odmítla. Ve čtvrtek podle ČTK vyzval také šéf Evropského parlamentu David Sassoli, aby v jednání pomohl předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker.

(rj)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3, celkem 3 hlasy.

(rj)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2019-08-09 19:38
Na cizí účet se "podniká" nejlíp.
pleningeri
2019-08-09 19:23
Netuším proč si migranty ten slavný americký herec nevezme sebou do
Ameriky i s jejich pašeráky ...
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.