Letiště v Hongkongu včera odbavovalo cestující. FOTO - wikimedia commons

Lodě USA chtěly do Hongkongu

Čína nevyhověla žádosti dvou lodí armády Spojených států amerických, které chtěly v nejbližších týdnech kotvit v Hongkongu.

S odvoláním na nejmenované americké představitele to v úterý napsala agentura Reuters. Hongkongem zmítá vlna protestů. Neutichají, ani když jejich původní důvod byl již odstraněn. Demonstranty původně vyburcoval návrh zákona o vydávání osob k trestnímu stíhání do pevninské Číny.

O možnost kotvit v hongkongském přístavu požádala loď Green Bay, která je určena k převozu obojživelných vozidel, a křižník Lake Erie. První plavidlo plánovalo navštívit jihočínské město do konce měsíce, to druhé v září.

Letiště v Hongkongu obnovilo provoz, v předchozích dvou dnech muselo většinu odletů zrušit. Protivládní demonstranti zde protestovali pět dní v kuse. Podle čínského státního úřadu pro záležitosti Hongkongu a Macaa se násilí páchané protivládními aktivisty »nijak neliší od násilí teroristů«.

Německá kancléřka Angela Merkelová se vyjádřila i k situaci v Hongkongu. Podle ní by se tamní situace měla řešit nenásilně dialogem a na základě tamních zákonů.

(ava, čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.7, celkem 21 hlasů.

(ava, čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2019-08-14 19:31
Honkongská "Milion chvilek pro debokracii" se taky snaží seč
může. Zaměstnavatel je s nejvyšší pravděpodobností stejný. Putin
to ale určitě není. Smrdí tam spíš dolar.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.