Tomokazu Harimoto, šestnáctiletý hlavní favorit dvouhry na Czech Open v Olomouci. FOTO - butterflyonline.com

Czech Open: S Bollem i Harimotem

Dvoudenními kvalifikačními boji v úterý startuje nejvýznamnější akce ve stolním tenisu na českém území Czech Open v Olomouci. Na Hané se představí hráči a hráčky z první světové desítky žebříčku i množství domácích stolních tenistů, přičemž Pavel Širuček a Hana Matelová mají díky divoké kartě od pořadatelů jistou účast v hlavní soutěži.

Největší hvězdou mužské dvouhry bude japonský »zázračný chlapec« Tomokazu Harimoto. Aktuálně pátý hráč světového žebříčku triumfoval na Czech Open před dvěma lety už jako čtrnáctiletý a stal se nejmladším vítězem turnaje kategorie World Tour v historii. Do Olomouce přijíždí ověnčen ziskem titulu na Bulgaria Open v Panagjurišti z minulého týdne.

Ve sportovním centru Omega vedle fotbalového Androva stadionu se představí také jeho čínský soupeř z nedělního finále Čao C'-chao, jehož krajan Čeng Pchej-feng bude obhajovat loňské vítězství. Na turnaji budou mimo jiné startovat i světová šestka Brazilec Hugo Calderano a evropské legendy Timo Boll z Německa a Vladimir Samsonov z Běloruska.

Mezi ženami je turnajovou jedničkou loňská vítězka Japonka Kasumi Išikawaová, které v žebříčku patří šesté místo. Nasazenou dvojkou bude světová osmička, další Japonka Mima Itová. Chybět nebudou ani čínské finalistky z Panagjurište Čchen Sing-tchung a Che Čuo-ťia.

Start v hlavní soutěži, která začíná ve čtvrtek, mají ve dvouhrách jistý mistři republiky Širuček a Matelová. V deblových soutěžích pak nemusí do kvalifikace Tomáš Polanský se Širučkem, Matelová se Slovenkou Barborou Balážovou ani Konečný s Matelovou v mixu.

Turnaj má dotaci 190 000 dolarů. Deblové soutěže budou mít finále v sobotu, v neděli vyvrcholí dvouhry.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.