Nevinní platili za okupanty

Sedmnáctiletá izraelská dívka v pátek zemřela a její otec a bratr byli vážně zraněni při výbuchu bomby v nelegální osadě na Izraelem okupovaném palestinském Západním břehu Jordánu. Informoval o tom deník The Times of Israel.

Podle mluvčího izraelské armády šlo o teroristický útok a po pachatelích se pátrá. Kontroverzní izraelský premiér Benjamin Netanjahu už začal vyhrožovat, že budou pokračovat údery na nepřátele. »Budeme pokračovat v posilování (židovských) komunit. Rozšíříme naše kořeny hlouběji a udeříme na naše nepřátele,« citoval deník The Times of Israel předsedu vlády a zároveň ministra obrany agresora.

Improvizované výbušné zařízení explodovalo podle ČTK nedaleko Ramalláhu v osadě Dolev, která je oblíbeným výletním místem. »Naše oblast je plná přírodních pramenů a výlety k nim jsou nedílnou součástí našich životů,« řekla izraelskému deníku jedna z místních obyvatelek. Podle ní její region nic takového nezažil více než 20 let… Zatím není jasné, kdo přesně za útokem stojí.

(rom)


(rom)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2019-08-26 01:08
Kdo s čím zachází, ten s tím schází.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.