Blbec

Český fotbal má další problém. Nejúspěšnější klub historie zpochybnil regulérnost ligy. Sparta Praha se opakovaně cítila poškozena výroky rozhodčích i videorozhodčích, a lze jí dát za pravdu.

Jde mi ale o něco jiného. Nikoli o Spartu, která kdyby bývala hrála tak jako konkurenční Slavia, nemusela by si stěžovat na nic. Prostě by zvítězila rozhodčí nerozhodčí, křivda nekřivda. Spíše mě zaráží, že video mělo sudím pomáhat, a oni ho naopak opakovaně diskreditují. A k tomu jim pomáhají pomazaní lidé nasazující rozhodčí do zápasů. Jak je možné, že dvojice, která poškodí klub v jednom kole, rozhoduje znovu (bez trestu) – a považte, zase zápas téhož klubu. A jak to dopadlo? Opět ho poškodila.

Není to na palici? Ano, je. A do toho přijde vyjádření předsedy svazu Malíka (a nejen jej), podle kterého je vlastně vše v pořádku.

Fotbal si hledá cestu k důvěryhodnosti mezi veřejností. Zatím velmi složitě. A pokud k tomu jeho vedení bude přistupovat s neustálou laxností a snahou obhájit neobhajitelné, neposune se nikam. Naopak, poslední špetku důvěry ztratí. Video mělo pomoci, ale evidentně i jemu navzdory umíme v českých luzích a hájích chybovat, a to dokonce opakovaně. Co si pak lze o českém prostředí myslet, se bojím dodávat…

Jen blbec se z chyb nepoučí – říkával klasik. Koho za toho blbce, v případě aktuální kauzy dosadit, to nechám na laskavém uvážení ctěného čtenáře…

Petr KOJZAR


Petr KOJZAR

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2019-08-30 14:39
Ve velkém biznisu to zaskřípalo. Fotbal už dávno není sport. Tak jako
hokej, tenis, box, atletika ...
velkymaxmilian
2019-08-30 10:53
Třetí zákon pana Newtona hovoří o akci a reakci. Váš oblíbený klub
pane Kojzare pouze doplácí na fatální dětinství z roku 2012, kterým
se prezentoval majitel letenských pan Křetínský. Jeho pověstná
"kabela", se kterou zamířil na Strahov měla pozastavit nástup
"plzeňské" éry na úkor tradiční "sparťanské".
To se nejen nestalo, pokračovala dál a nyní zvolna začíná
"červenobílá". Boží mlýny sice melou často pomalu, ale
spolehlivě... PS: Středeční půlmiliardový bonus pro Slávii evokuje
vzpomínku na slavnou "hlášku" pana Pelty, mám na mysli tu o
"silnějším psovi, který..."
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.