Ilustrační foto - wikimedia commons

Kamion spadl do přehrady

Na hrázi přehrady Jesenice na Chebsku se ráno srazilo osobní auto s kamionem. Kamion se převrátil a spadl do přehrady. Osobní auto začalo po nárazu hořet, jeden člověk v něm nehodu nepřežil.

Informovali o tom mluvčí krajských hasičů Martin Kasal a mluvčí krajské záchranné služby Radek Hes. Silnice z Chebu na Mariánské Lázně musela být uzavřena.

Na místě zasahovaly všechny složky záchranného systému. »Kamion se po nehodě převrátil a spadl do vody. Nyní je částečně potopený. Budeme muset instalovat norné stěny,« vylíčil dopoledne Kasal. Hes řekl, že jeden člověk v osobním autě zemřel na místě.

Podle policie jel kamion od Chebu směrem na Mariánské Lázně. V protisměru jela kolona aut, z níž vyjel osobní vůz, který se s kamionem srazil. »Řidič osobního vozidla vjel do protisměru a čelně se střetnul s kamionem,« řekla krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí. »Příčina a okolnosti nehody jsou nadále v šetření,« dodala.

Řidič kamiony vyvázl bez zranění, je ale v šoku. Z kamionu, který zůstal v přehradě, zatím nevytekly provozní kapaliny, přesto hasiči preventivně instalovali norné stěny. Na pomoc s vyproštěním kamionu vyjeli potápěči a těžká technika z Prahy.

Zničené osobní auto zůstalo po nehodě zaklíněno ve svodidlech. Protože je hráz Jesenice pozvolná, byl kamion po pádu do přehrady jen částečně potopený. Převrátil se hlavně návěs, který vezl balené nápoje.

(cik)


(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.