Co je to »lež« a co »nelež«

Kyberpropaganda, to slovo dostalo dokonce křídla. A když jde o Rusko či Čínu, pak dokonce se zřizují zvláštní oddělení, skupiny specialistů, a zakazují se, jako supernebezpečné, některé jejich technologické prostředky. A přitom nejde vůbec, dokonce ani technicky to možné není, o vnucování jejich myšlenek do našich mozků. Přesto vše, co přichází od zmíněných zemí, »je nebezpečné«, přebírají to prý někteří naši »nepříliš inteligentní občané«, a tak se stávají jejich »agenty« a »šiřiteli nenávisti a nesvobody«. Skutečná svoboda »je tak ohrožena« a »my přece před třiceti lety« jsme ji - vedeni samotným Václavem Havlem - vybojovali »na věčné časy«. Onou »lživou kyberpropagandou« je ohrožen jeho odkaz. Znovu proto do ulic.

V té souvislosti musím ocitovat herečku Ivu Pazderkovou, jinak prý velmi citlivou duši, jejíž slova jsem si na netu přečetl ve středu. Sdělila redaktorovi, který s ní hovořil, že »lidé věří lžím. Věřím, že aktivita občanů a demokracie můžou dění v Česku změnit«. Lidé podle ní se nechají tedy obelhávat. Namísto toho, aby se drželi odkazu Václava Havla, stále věří těm, kteří nás chtějí vést na Východ. Proto je stoupenkyní oněch demonstrací, tedy »aktivity občanů«. Cestou ke změně jsou zřejmě právě ty, které svolávalo hnutí Milion chvilek.

Ale o jakou změnu jde? Roztrháme Ústavu a zavedeme »nový řád«? Jaký? Budeme si hrát na demokracii, ale smět »bude moci« jen někdo? Tedy ten, kdo má peníze, a tedy i moc? Jako na Ukrajině, kde do voleb nebyly připuštěny levicové strany nebo ty, které se postavily proti Majdanu a potomkům vrahů UPA, či ty, které »stále myslí«, že »Rudá armáda zemi osvobozovala od nacistických hord« a ona ji »skutečně přece okupovala«? Či jako v pobaltských zemích, kde každoročně bývalí příslušníci zbraní SS a jejich příznivci pochodují ulicemi hlavních měst téměř se zapálenými pochodněmi a na internetu se dozvídáme, že jde o demokraty? A naopak, ty »nedemokratické manifestace« je správné rozhánět policejními těžkooděnci a slzným plynem, ty »demokratické« pochopitelně nikoli, jako tomu bylo zcela nedávno ve Francii, kdy masově protestovali stoupenci »žlutých vest« a dokonce tam po zásazích policie tekla krev?

Informace, které straní »demokracii« v pojetí našich »kamarádů z kavárny«, je třeba prý dál šířit. Jim nepatří nálepka »lež«. To jistě ví i herečka Iva Pazderková. A naopak, je třeba bojovat proti všemu, co onu propagandu »z východu«, ono »ohrožení demokracie« šíří, a pokouší se tak narušit naše vztahy se Západem, odkaz samotného Havla Václava. Proto »naši kavárenští umělci« jsou na straně hnutí Milion chvilek, které je přece »cestou ke změně«. Tedy alespoň podle primitivního myšlení, které jsem si přečetl na netu.

Václav ORT, místopředseda ÚV KSČM


Václav ORT

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2019-09-03 19:14
Někdo, pokud tedy, má patent na rozum, někdo na demokracii. Na obé,
zdá se, v našich podmínkách, málokdo.
svaty_vaclav
2019-09-03 17:33
Člověk má v dnešním rozbitém Československu dojem, že jediní
povolaní pro politiku jsou herci, zpěváci, režiséři, sportovci, jiné
zástupce národa nám Česká televize a ostatní kapitalistické
sdělovací prostředky neukazují. Snahy pravicových stran a politiků,
„našich“ umělců, „našich“ novinářů a všelijakých šíbrů
a nýmandů zvrátit nedemokratickou cestou povykem na ulici výsledky
demokratických voleb v rozbitém Československu svědčí o fašizaci
rozbitého Československa listopadovým pučem 89´. Zvláště se v tom
dnes angažují „naši“ umělci, to „svědomí národa“, které
jednou veřejně hajluje, pak zase veřejně podepisuje Anticharty, pak
veřejně pliváním na své vlastní dílo adoruje polistopadový vývoj v
rozbitém Československu. Totéž platí o minulých představitelích
České televize, jak máme možnost vidět v dnešních prolistopadových
angažovaných pořadech ČT. Nejkomičtějším pořadem ČT je
Historie.cz, se svým přepisovatelem a ohýbačem historie Vladimírem
Kučerou, příkladným režimním sluhou rozbitého Československa.
Čeští umělci ale mají neustále natažené pracky na peněžní
dotace, které jsou vytvořeny prací lidí, kterými umělci pohrdají.
pleningeri
2019-09-03 08:52
"Umělci" tak úporně hájí "odkaz" největšího
dramatika Vesmíru, že jim nezbývá schopnost věnovat se kultuře. Ta
řada cen za naše filmy na zahraničních festivalech skončily Sametovým
pučem. Pražská (ne)kulturní kavárna nemá co nabídnout ....
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.