Oligarcha Kolomojskyj ukrajinským p-rezidentem

Pamatuji si bývalého, dnes již zesnulého europoslance Miloslava Ransdorfa a na jeho článek s názvem Stane se Ihor Kolomojskyj prezidentem Ukrajiny? Tehdy jsme o tom polemizovali. Tvrdil jsem tehdy Mílovi, že to není možné, že by to bylo možné jedině tou nejkrvavější cestou.

Máme pět let od převratu, který podpořil Západ se zavřenýma očima před tím, že k moci se dostávají zločinci, proameričtí politici a různí oligarchové. Ukrajina má nového p-rezidenta Volodymyra Zelenského a za ním stojí ten, kdo ho ovládá, a kdo jiný by to byl, než jeho stvořitel a chlebodárce, proizraelský a proamerický oligachra, krvavý Ihor Kolomojskyj. Ten je v rozporu s bývalým prezidentem Petrem Porošenkem. Kolomojskyj teď likviduje Porošenkovy lidi z různých strategických míst jak v úřadu prezidenta, tak v justici a armádě. Nedotknul se však Arsenije Avakova, který je klíčovou osobou nejen tajných služeb, ale hlavně de facto řídící strukturou vlády Spojených států. Novým premiérem se stal Alexej Gondarčuk, jenž je prý postižen až chorobnou pracovitostí, jen je otázkou, pro čí zájmy.

Ukrajina je teď ve fázi, kdy začne sama sebe zachraňovat scénářem, který jí udělil Mezinárodní měnový fond (MMF), protože musí splácet půjčky, které jí MMF poskytl. Scénář je klasický. Rozprodej veškerého státního půdního fondu největší obilnice v Evropě. Prodej ukrajinské půdy je jedním z nejhlavnějších úkolů této vlády a tohoto prezidenta.

Alexej Gondarčuk řekl, že »reforma zemědělství, tolik ‚nepopulární‘ ve společnosti a doposud odkládaná, bude schválena do konce roku. ‚Reformou‘ se rozumí zrušení moratoria na prodej zemědělských pozemků do konce roku 2019«. Což znamená, že Francouzi, Němci, Američané, Nizozemci, a hlavně Izraelci budou skupovat za mrzký peníz nejproduktivnější černozem na světě. Cena za hektar půdy je přibližně 36 tisíc hřiven. Navíc je v plánu konečně začít používat nejnovější zemědělské technologie, aby se mohlo začít s genetickým upravováním rostlin. Místní zemědělci nemůžou konkurovat především investicím nadnárodních společností. Jedná se přibližně o 41 milionů hektarů, z nichž přibližně 70 % patří soukromým osobám ve formě akcií.

Zprivatizováno bude ale také 3500 státních podniků a firem. Především energetické závody, Ukrpošta a železnice.

Doufám, že konečně dojde Ukrajincům, koho si vlastně za nového p-rezidenta vybrali, co je na této cestě k ekonomickému růstu očekává a kdo je de facto jejich p-rezident.

Roman BLAŠKO


Roman BLAŠKO

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


fronda
2019-09-06 01:00
velkymaxmilian: Před tím bych varoval. Majdanská diktatura je
nelegitimní a její kroky, včetně výprodeje Ukrajiny, budou jednou
zrušeny.
velkymaxmilian
2019-09-05 11:05
Po dlouhé době v HaNo dobrá zpráva neboť "nejproduktivnější
černozem na světě" si mohou koupit i Češi. Zvážíme li, že
hektar má 10 000 metrů čtverečních, pak metr vychází na 3,6 hřivny,
což je méně než 3 koruny a šedesát haléřů za metr, v Česku ovšem
stojí metr čtvereční cca 24 Kč. Ukrajinská půda je tedy téměř
sedmkrát levnější než naše. Kdo by věřil, že na dobytí
"obilnice Evropy" budou jednou stačit české kačky, no nekupte
ji...
joska.korinek
2019-09-05 07:32
Ani nám to včas „nedošlo“, když jsme si zvolili V. Havla. A jsou i
takoví, kterým to nedojde nikdy. Nejhorší ovšem jsou ti, jimž to sice
došlo, ale ze strachu, či z vypočítavosti, pokrytecky přikyvují
mocným.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.