Mezinárodní konference WFTU v Sýrii

V Damašku se v těchto dnech konala mezinárodní konference Světové odborové federace (WFTU) s názvem Mezinárodní fórum práce a solidarity se syrskými pracujícími a lidem, proti ekonomickým sankcím, imperialistické intervenci a terorismu.

Zastoupeno bylo několik desítek delegací z více než 40 zemí světa. Mezi nimi i delegace Odborového sdružení Čech, Moravy a Slezska (OS ČMS) s jeho předsedou a členem Evropského sekretariátu WFTU Stanislavem Grospičem a členem UZ OS ČMS Martinem Pečem.

Stanislav Grospič.

Předmětem jednání bylo především posílit mezinárodní solidaritu dělníků a ostatních pracujících v boji proti válce, agresivní politice imperialistických mocností, zejména USA, proti vyvážení terorismu, za podporu imigrantů. Jde o vyjádření hluboké solidarity se syrským lidem, který již téměř devět let hájí svou svrchovanost tváří v tvář občanské válce a agresi, proti sionismu a islamistům. Tento boj doprovází nespravedlivé tvrdé ekonomické sankce USA a Evropské unie. Ty tvrdě dopadají na obyvatelstvo, přinášejí ruku v ruce utrpení, ztrátu životů, bídu a vlny utečenců. WFTU, Panarabský odborový svaz a Syrská odborová centrála GFTU vysoce ocenily solidaritu zemí světa i české odborové centrály OS ČMS.

Hovořilo se také hodně o palestinské otázce, upírání práv na vlastní stát a suverenitu palestinskému lidu. Delegace OS ČMS měla možnost se setkat a osobně jednat i s členy vlády Syrské arabské republiky a prezidentem Bašárem Asadem.

Ten vysoce ocenil dlouholeté přátelství lidu obou zemí a politiku solidarity. Delegace měla možnost vidět přímo i utrpení způsobené agresí a válkou. Cílem mezinárodní solidarity odborových svazů je pomoci ke zrušení ekonomické blokády a přispět k obnově země. Na závěr byla přijata rezoluce, jež tyto závěry obsahuje a konstatuje, že kapitalismus se nijak nezměnil a naopak stále více vyhrocuje sociální rozpory. Boj syrského lidu je toho příkladem…

(za)


(za)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


hajek.jiri51
2019-09-11 13:21
USA a Izrael by si zasloužili "zhodnocení" před mezinárodním
tribunálem jako koza drbání.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.