FOTO - Pixabay

Kalifornie omezí tamní švarcsystém

Senát amerického státu Kalifornie schválil zpřísnění zákona týkajícího se zaměstnávání lidí ve firmách, které působí v oblasti takzvané gig ekonomiky. Tak se označují situace, kdy lidé pro tyto firmy obvykle pracují na základě smlouvy nebo jako osoby samostatně výdělečně činné, a ne jako zaměstnanci na plný úvazek.

Opatření se tak dotkne firem jako Uber Technologies nebo Lyft, uvedla agentura Reuters.

Nový zákon zpřísňuje pravidla, kdy tyto osoby mohou být klasifikovány jako nezávislí dodavatelé, a kdy už jako zaměstnanci, kteří mají nárok na dovolenou, nemocenskou či minimální mzdu. Zákon ještě musí potvrdit druhá komora parlamentu a podepsat guvernér.

Nový zákon, který nařizuje starat se o pracovníky spíše jako o zaměstnance než o nezávislé dodavatele, podle některých odhadů zvýší náklady firem z gig ekonomiky až o 30 procent. Pokud vstoupí v platnost, změní základní model zaměstnávání přijatý firmami, které působí v oblasti alternativní taxislužby či doručování jídla.

Po přijetí, které se očekává, bude zákon nazývaný AB5 platit jen v Kalifornii. I tak ale přitahuje celonárodní pozornost. Kalifornie je totiž nejlidnatějším státem USA a lídrem v zavádění opatření, která pak přijímají i další státy nebo která jsou přijata v celých USA.

AB5 uzákoní rozhodnutí kalifornského nejvyššího soudu z roku 2018. Ten stanovil, že pracovník by neměl být klasifikován jako nezávislý dodavatel, ale jako zaměstnanec, pokud firma kontroluje jeho práci a říká mu, co má dělat, respektive pokud je nedílnou součástí podnikání firmy.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5, celkem 3 hlasy.

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.