Cíl jednoho z minulých ročníků pochodu. FOTO – archiv ACORUS

Šlapeme násilí na paty opět v pražské Šárce

V sobotu 21. září odstartuje z kempu Džbán v Praze již 6. ročník charitativního pochodu na podporu obětí domácího násilí. Je určen všem, kdo mají rádi procházky přírodou a zároveň chtějí přispět na dobrou věc. Pochod Divokou Šárkou na Praze 6 každoročně pořádá neziskové centrum ACORUS, které pomáhá lidem ohroženým domácím násilím.

»Z naší více než 20leté praxe víme, jak je důležité o domácím násilí veřejně mluvit. Domácí násilí přestává být v naší společnosti tabu - díky změnám v legislativě, mediální pozornosti a většímu počtu organizací v této oblasti. Vykročit z pekla domácího násilí a říct si o pomoc je tak mnohem snazší,« říká Iveta Wollerová, zástupkyně ředitelky centra ACORUS.

Pochod má dvě okružní trasy

Dvě okružní trasy z kempu Džbán povedou opět malebným Šáreckým údolím. Je připravena šestikilometrová rodinná trasa, kde budou připraveny pro děti i dospělé úkoly na stanovištích. Za jejich splnění dostanou děti v cíli odměnu. Desetikilometrová turistická trasa je určena pro zdatnější chodce. Na obě trasy lze také vyrazit s kočárkem či se psím doprovodem.

Pochod bude slavnostně zahájen v 11 hodin v kempu Džbán. K tomu zazpívá sbor Asi hlasy. Registrace a start jsou pak otevřené až do 13 hodin. Startovné činí 150 korun za dospělé, děti do 15 let jsou zdarma. Registrace možná předem online na www.acorus.cz. Připraveny jsou dárkové tašky od sponzorů pro prvních 100 online registrovaných účastníků. Výtěžek z akce půjde na konto centra ACORUS na odbornou pomoc obětem domácího násilí.

Na odpoledne – od 13 hodin je v kempu Džbán připraven zábavný program pro celou rodinu, který zahájí herečka Ivana Jirešová. Dále vystoupí pop-jazzová zpěvačka Diva Baara a amatérská hudební uskupení The Conditionals a Floorless. Dále v kempu Džbán účastníci naleznou stánky s občerstvením a výtvarné dílny.

I v letošním roce se pochod pořádá za finanční podpory Městské části Praha 6 a Nadace O2.

ACORUS pomáhá obětem domácího násilí

Centrum ACORUS poskytuje - jako jedna z mála organizací - kromě poradenství také možnost ubytování v azylovém domě s utajenou adresou. Komplex odborných služeb je zde poskytován 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Pracovnice/pracovník na nonstop telefonní lince vyhodnotí situaci a nabídne v případě akutního ohrožení zdraví nebo života okamžité krizové ubytování. Pokud se klientka potřebuje nejdříve zorientovat ve své situaci, ACORUS jí nabídne konzultaci v ambulantní poradně na Praze 7. Tam může využít odborné sociálně právní poradenství, psychoterapii či dostat právní informace. Veškeré odborné služby jsou klientkám (v poradně i klientům) poskytovány bezplatně.

»Sídlíme v budově, která je provizorní stavbou. Naším velkým úkolem je nyní získat nový azylový dům, který by vyhovoval současným standardům bydlení. Jde o zajištění bezpečného bydlení v důstojném prostředí.  Klientky mohou i se svými dětmi v našem azylovém domě strávit až rok života. Tento rok je pro ně velmi důležitý. Pomáháme jim za tu dobu zmobilizovat psychické a fyzické síly tak, aby se mohly zařadit do běžného života bez přítomnosti násilí,« říká Wollerová.

(za)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(za)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.