Ilustrační FOTO - Pixabay

Imelda řádila. Šlo o život

Američtí záchranáři ve čtvrtek a v noci zachraňovali stovky lidí z rezidenčních čtvrtí texaského Houstonu, zaplavených po prudkých deštích tropické bouře Imelda. Místní letiště bylo uzavřeno, tisíce domácností jsou bez elektrického proudu a dva lidé přišli o život.

Ve čtvrtek večer začala záplavová voda ustupovat, podle odhadů meteorologů napadl v části Texasu za 72 hodin více než metr vody. V Houstonu a okolí úřady vyhlásily stav ohrožení. »Jste-li ve škole, doma nebo v práci, zůstaňte tam. Jde o život,« vzkázala na tiskové konferenci obyvatelům města Lina Hidalgová, zástupkyně místní samosprávy. Televizní záběry ukazovaly zatopené automobily na výpadovkách, záchranáři přepravovali obyvatele města z vodou ohrožených domů. Podle agentury AP bylo v Harris County, kde se nachází i Houston, evakuováno asi 1700 lidí. Zaplaveny byly také části jižní Louisiany.

Bez proudu je asi 100 000 lidí a zrušeno či odloženo bylo více než 900 letů z Houstonu. Na jihovýchodě Houstonu zemřel 19letý muž, který se dotkl elektrických drátů, když odváděl do bezpečí svého koně. Další muž ve věku kolem 40 až 50 let zemřel podle soudce v Harris County Eda Gonzalese, když se se svou dodávkou pokoušel projet zaplavenou oblastí u mezinárodního letiště George Bushe. Na místě byla voda hluboká více než dva metry. Podle houstonského starosty bylo ale město na záplavy připraveno mnohem lépe než v roce 2017, kdy hurikán Harvey způsobil miliardové škody a zabil desítky lidí.

(čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: pro článek zatím nikdo nehlasoval

(čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.